اندیشه کرمانشاه

اندیشه کرمانشاه

اندیشه کرمانشاه

جنگ روانی داعش در ایران با ارسال کامنت های هدف دار به رسانه های مجازی + نگاهی به یک کامنت ارسالی به اندیشه کرمانشاه

داعش؛ پر کاهی بر بلندای امواج جنگ روانی. این عنوان یک یادداشت وزین در مورد جنگ روانی داعش و تأثیر عمیق آن بر حرکت خزنده این گروهک و خصوصا، موفقیت های آن بود. مثلا، کافی است است ماجرای سقوط موصل را بخوانیم:

داعش در شهر موصل شایع می‌کند که «دو لشکر ارتش عراق در پادگان‌های این شهر محل ماموریت خود را ترک کرده‌اند و واحدهای پلیس این کشور لباس‌های رسمی خود را از تن به در کرده و لباس‌های محلی پوشیده‌اند و ...». اما به واقع، پس از رواج این شایعه بود که لشکر چهارم عراق پادگان خود را ترک می‌کند و به مناطق امن فرار می‌کند. پلیس موصل محل ماموریت خود را ترک می‌کند و منظومه‌ی نظامی و امنیتی این شهر به راحتی فرو می‌پاشد.

جنگ روانی

داعش که اهمیت جنگ روانی را به خوبی درک و با هدایت برخی نظامیان وابسته و یا بریده از ارتش های مطرح دنیا، آن را به کار می گیرد، علاوه بر بکارگیری و رواج "شایعه" و بهره گیری از تبلیغات قوی(که در عرف نظامی، تبلیغات را نصف جنگ می دانند)، از ابزارهای مدرن مانند فضای مجازی نیز به نحو مطلوب بهره گرفته و از طرفی، مهمترین سلاح آنها در غائله اخیر، ایجاد رعب و وحشت از خود، در میان شهروندان سوری و عراقی بود که به راستی، از آن نتیجه هم گرفتند.

لازم به یادآوری است که بسیاری از تئوریسین های حوزه جنگ، معتقدند که جنگ های مدرن دنیا، از پشت رایانه ها و در ورای خطوط ارتباطی اینترنتی به انجام می رسد.

اما داعش در راستای اهداف مورد اشاره خود، سعی بسیار داشته تا با ارسال نظرات به سایت های کشوری(که به ظاهر از سوی یک شهروند معمولی و ترجیحا به نام یک دختر، ارسال می شوند) هدف استراتژیک "ایجاد ارعاب" در سطح کشور ایران را دنبال نموده و اهداف جنگ روانی خود را به حصول رساند.

از جمله، ارسال کامنت هایی به اندیشه کرمانشاه در ذیل دو خبر پربازدید مربوط به این گروهک بوده که آخرین مورد آنها که ظاهرا از سوی کاربری به نام "نگین" برایمان ارسال شده را عینا در ادامه می بینید:

من خیلی میترسم خدا کنه وارد ایران نشن من همش دلهره دارم میخان سرمونو ببرن تیکه تیکمون میکنن من نگینم خیلی میترسم:((

اما توضیحات اندیشه کرمانشاه بر این کامنت:

اخیرا، پیام هایی از این دست(خصوصا با قالب ظاهری و محتوایی عمدتا یکسان) در چندین مورد به دستمان رسیده و به نحو غلیظی سعی در ایجاد ترس از داعش در میان مخاطبان دارند.

این پیام ها به گونه ایست که کاملا احساس می شود، فقط و فقط صبغه جنگ روانی دارند. جالب اینجاست که ارسال کنندگان آنها بعضا دقت نکرده و شواهدی قابل اعتنا را برجای می گذارند. مثلا، تمام آنها را با نام های کوتاه دخترانه می فرستند(که معمولا 4 حرفی بوده و عموما از نام هایی استفاده می کنند که به اصطلاح، نام های شیک دخترانه تلقی می گردند)

در بالا اشاره گردید که داعش، موفقیت های خود در تصرف بسیاری از نقاط عراق و سوریه را مدیون همین جنگ روانی و ترسی بود که از قبل در دل شهروندان آن دو کشور ایجاد کرده بود. در این میان، علاوه بر تکیه داعش بر بکارگیری شایعه، انتشار وسیع تصاویر سربریدن و اعمال وحشیانه این گروهک، دقیقا در همین راستا برنامه ریزی شده بود.

حال اما متن یکسری پیام های ارسال شده به رسانه های مجازی (همانند آنچه که در پیام ارسالی به اندیشه کرمانشاه مشاهده می شود) به گونه ایست که برنامه های ارعابی تشکیلات سمعی بصری داعش، از آنها احساس می شود.

نگاهی اجمالی به پیام مذکور، سوالاتی را به هر ذهنی متبادر می نماید و از آنجمله، آیا در پیام فوق که توسط "نگین خانم" ارسال شده، کسی باور می کند که یک شهروند معمولی ایرانی تا این حد، در ترس و وحشت از داعش زندگی کند؟ و یا اینگونه می توان پرسید: آیا کسی از کاربران این پایگاه خبری-تحلیلی، تا حالا با زن یا دختری برخورد داشته که چنین ترس مرگ آوری از داعش داشته و واقعا فکر کند که قرار است آن گروهک سر او را ببرد؟؟؟!!! به بیان دیگر، یعنی در ایران کسی هست که حقیقتا فکر کند داعش خیلی راحت سرش را پایین بیندازد و بیاید تک تک مردم و او را راحت سر ببرد و بعد هم تیکه تیکه کند و تازه، نه کسی مزاحمش باشد و نه اینکه مردم حتی بتوانند فرار کنند؟!!!

نکته دیگر اما تجزیه عناصر همین کامنت است و از آنجمله، در آن بی هیچ مقدمه ای، از ترس یک کاربر گفته می شود. نویسنده پس از این بلافاصله از جملات و واژه های: "دلهره دارم" ، "سرمونو ببرن" ، "تیکه تیکمون میکنن" استفاده می کند که کنار هم قرار دان آنها، بصورت خیلی گویا منظور نویسنده را فریاد می زند. در آخر هم کامنت چنین تمام می شود: من نگینم خیلی ... جمله ای که برای جلب همدلی با یک دختر لطیف و ترسو و منحرف نمودن ذهن خواننده از تیزی جملات تهدیدی قبل تر، اضافه شده است.

از همه اینها گذشته، نگاهی به اجمالی به این کامنت، کاملا فریاد می زند که جملات و کلمات استفاده شده، بیشتر شکل "تهدید" دارند تا بیان "ترس" و درحقیقت، هدف از این کامنت فقط و فقط آن است که خواننده را بترساند. مثلا، نگین خانم به جای اینکه مانند موارد مشابه و بطور طبیعی سوال کند که "نکند سرمان را ببرند" با حالت خبری تأکیدی می گوید: "میخان سرمونو ببرن" و بعد هم پیاز داغش را زیادتر می کند که "تیکه تیکمون میکنن"

و باز، اگر فردی واقعا چنین باوری نسبت به خطر داعش داشته باشد، طبیعی این بود که توجهی به صدها پیام ارسالی دیگر هم نموده(که عمدتا حاوی اعلام آمادگی کاربران برای جنگ با داعش و نابود کردن آنهاست)، و حداقل بصورت اعتراضی(و خصوصا در ابتدای مطلب خود) می نوشت: که این چه حرف هایه که می زنید، داعش داره فلان می کند و ... و قدم طبیعی بعدی این بود که دلیل ترس شدید خود را بیان می کرد(که بطور طبیعی، در چنین مواردی، هر فردی تلاش می کند که دیگران را با خود همراه نماید) و مثلا باید در ادامه می نوشت: من که فکر نمی کنم کسی جلوی این داعش را بگیره (که معمولا هم باید یک واژه هجومی مانند "این خدا نشناس ها" "این جانی ها" و ... به جای "داعش" آورده شود) و ...

از منظر روانشناسی هم، کسی که ترسیده، یا فرار می کند و یا حمله... نه آنکه به جای هرگونه حمله و توهین به داعش، داستان ترس وحشتناک خود را بصورت خونسردانه و پاستوریزه بیان کند. این پیام فریاد می زند که فرستنده آن، نه تنها ترسی از داعش ندارد، که به آنها تعلق خاطر نیز داشته و صرفا ذهن مخاطب را هدف قرار داده است ...

بهرحال، فرستندگان چنین کامنت هایی، بهتر است از روش هایی پیچیده تر استفاده کنند نه روش هایی نخ نما. ضمنا بد نیست بدانند که در ایران، کمتر کسی تحت تأثیر تبلیغاتی اینچنینی قرار می گیرد...

 


لینک کرتبط:

شبکه پشتیبانی داعش در کرمانشاه نابود شد

نظرات   

 
+2 #576 رضا 1395-06-05 01:36
ایرانوایرانی غیرت دارن من ی پسرغیرتی کرمانشاهیم قاطعانه میگم نه داعش بلکه اگه تمام دنیام بخان یه لحظه حتی به ایران فکرکنن که ب خاکمان تعرض کنن خودشان میفهمن که چه عاقبتی درانتظارشونه
نقل قول
 
 
+2 #575 سایه 1395-05-29 01:29
ایران طی تاریخ از این حیونا پست ترم به خودش دیده،اینا که عددی نیستن،یه مشت روانی بی همه چیز که الکی شلوغش کردن
نقل قول
 
 
-1 #574 lمهشید 1395-05-28 02:50
نقل قول
والا من میترسم دست خودم نیست
:cry:
نقل قول
 
 
0 #573 علی 1395-05-27 20:05
داعش هیچی نیست یه مشت انسانهای وحشین ما ایرانی ها با غیرتیمم مجنونیم عاشق رهبریم لبیک یا حسین
نقل قول
 
 
+1 #572 میلاد 1395-04-12 07:07
مردم ایران خودشان به خوبی میدانند.اگراذن جهادرهبرباشدصده اکیلومترداعش راازمرزهایمان دورخواهیم کرد.بولله قسم حاج قاسم سلیمانی های زیادی درکشورمان وجوددارند.شهیدف همیده.شهیدرهبر. شهیدهمت.ایرانی بودنددرودبرسپاه دردودبرارتش درودبرنیروی هوایی.
نقل قول
 
 
0 #571 معصومه 1395-03-30 01:08
سلام. من یه ترک هستم اما امروز تو راه تبریز بهم گفتن داعش وارد خاک کردستان ایران شده اومدم یه نگاه کنم اینجا رو دیدم واقعا امیدوارم هیچ وقت این اتفاق نیفته کرد ها و ترک ها وهمه ی غیورمردان ما پشت این خاک هستن موفق باشیننن.
نقل قول
 
 
+1 #570 فاطمه 1395-03-15 16:57
از اینجاش خیلی خوشم اومد
"یعنی در ایران کسی هست که حقیقتا فکر کند داعش خیلی راحت سرش را پایین بیندازد و بیاید تک تک مردم و او را راحت سر ببرد و بعد هم تیکه تیکه کند و تازه، نه کسی مزاحمش باشد..."
:lol:
نقل قول
 
 
+3 #569 ساتیار 1395-03-15 12:30
اینجا ایران است. مهد دلیران ،،خانه شیران،،ترس در اینجا غریبه است.اینجا امنیت موج میزند.اینجا سربازان گمنام امام زمان حضور دارند،،اینجا وطن و ناموس به خوبی درک میشود،،اینجا شهادت و شجاعت و جهاد فرهنگ است،،زنده باد وطنم
نقل قول
 
 
-4 #568 عسل 1395-02-29 04:08
همش شعره لطفتونه اما اگه داعش بیاد همتون زناتونو می‌فرستین بجنگند
نقل قول
 
 
+5 #567 محمدعلی 1395-02-26 15:11
هه به نگین خانم یااوناییکه میترسن بگین مگه ایرانی نباشی که بترسی کسیکه خون ایرانی تورگش داره ازداعش وآمریکاو...بقیه اجنبیهانمیترسه ازخدامیترسه وگرنه تاالان خاک مارواون اجنبیهاپرکرده بودن ومافقط شاهدجنایتهای اونابودیم8سال دفاع مقدس دربرابرتموم دنیاگواه این موضوعه که ایرانی اگربخوادهرکاری میتونه بکنه داعش که کسی نیست اوناییکه این پیامهارومیفرستن یه عده وطن فروش بی غیرتن که ایرانی که خوبه به هیچ ملتی تعلق ندارن افتخارکنیدکه ایرانی هستیدوترسی ازهیچ چیزی ندارید
نقل قول
 
 
+2 #566 رضا 1395-02-22 15:42
داعش عددی نیست اسم داعش خیلی خیلی خیلی کوچکتر از اونه که حتی بخاد یه نفر رو تو ایران تهدیدد کنه دشمن قسم خورده ما آمریکای جنایتکار و اسرائیل جانی کودک کش نامرد است مرگ و لعنت بر دولتهای امریکا و اسرائیل
نقل قول
 
 
+1 #565 دکتر 1395-02-22 12:57
به عنوان یک پزشک به عرض برسونم که حتی اگر کسی به هر نحوی اسیر این گروهک تروریستی و یا امثالهم بیفتد و آنها بخواهند او را به هر طریقی بکشند ( چه سر بریدن و چه تکه تکه کردن ) در بدن انسان آنقدر هورمون تولید میشه که درد زیادی نداره و در حد بریدن انگشت با چاقو در حین سبزی خورد کردن خواهد بود. لذا باکی از این کارها نیست. اینجا ایران است.

اللهم ارزقنا قبل الموت توبه وعند الموت شهادة وبعد الموت جنة ونعيما‏.
نقل قول
 
 
+2 #564 شهید 1395-02-11 12:30
داعش توچه از کربلا میدانی؟ مارا ز سر بریده میترسانی!!!
ما گر ز سر بریده میترسیدیم بر مستی مرگمان نمی رقصیدم
ما شیفته ی راه شهادت هستیم سرباز و فدایی ولایت هستیم
پایت به کربلا باز شود صد کرببلای تازه بر پا شود...
نقل قول
 
 
-1 #563 احسان 1395-01-07 04:31
اما چیزی که میخوام بگم میدونم با مخالفت شدید روبرو میشود مسعله عجیب این است داعش هشت دهم درصد در جنگ ادم کشته 99/2را کی کشته ؟
نقل قول
 
 
+1 #562 احسان 1395-01-07 04:28
با سلام من احسان هستم خواستم عرض کنم اون زمانی که این دشمنان ایران یکدسته بودند و همه جهان هم پشت سرشون بود 6 ماه ابادان رو محاصره کردند و خرمشهر را گرفتند ولی درهمان اطراف ابادان زمینگیر شدند ،،،من افتخار میکنم جزو کسانی بودم که دران زمان باهاشون جنگیدم و بازهم خواهم جنگید
نقل قول
 
 
+2 #561 حنانه از زرندیه 1394-12-24 14:08
جوونای ایران تت زمانی که رهبری چون سید علی خامنه ای داریم غمتون نباشه
نقل قول
 
 
+5 #560 محسن صفایی 1394-12-08 17:31
ما از نژاد کورشیم که همتها دورانها مطهریها و... خامنه ای ها سلیمانی هاازش شکل گرفته اند وکشورهای حامی داعش بدانند به واله قسم به واله قسم اگر رهبرمان حکم جهاد بدهد از جنازه های کثیف این حرامیها پشته میسازیم.
نقل قول
 
 
+2 #559 نیلا 1394-11-19 20:52
لعنت بر داعش....بزمجه های آشغال....امروز یکی از جوانان شهرمون رو از سوریه اوردن برای تشییع...شهید خوشنام و والا مقام حجت اله باقری از فراشبند ک ب دست داعشی ها سر بریده شده بود...خدایا داعش رو نابود کن....درود بر برادر شهیدم حجت باقری نام و یادت تا ابد زنده است برادرم جایگاهت در بهشت ....
نقل قول
 
 
+1 #558 کتایون 1394-11-03 10:34
من دختر یک خلبان جنگی هستم از بچگی هم در پایگاه نظامی بزرگ شدم با سوزاندن جسد یک خلبان نه تنها ترس بلکه جسارت برای از بین بردنشون رو تقویت کردن ما زن و مرد از هیچ چیز نمیترسیم فقط منتظریم نزدیک ایران شید داعش مصداق کامل شیطانه
نقل قول
 
 
+1 #557 تایماز 1394-10-26 14:51
سگ ترسو ازددور پارس می کند
نقل قول
 
 
+2 #556 ناصرالدین 1394-10-12 20:41
مرگ بر داعش
نقل قول
 
 
+3 #555 آرش 1394-10-07 19:12
سلام و درود بر خواهران و مادران و همسران و دختران داعشی ها لطف کنید خودتون آماده کنید برای ذوب شدن در آغوش ایرانی ها...
نقل قول
 
 
+2 #554 محمد 1394-10-02 14:09
بهموقع جواب داعش می دیم
ازروستای جا مو
نقل قول
 
 
+2 #553 علی محمدی 1394-10-02 08:36
من کارشناس حقوق وآشنا با حقوق بین الملل هستم و ازوقتی انقد غریبانه گردن هموطن هامو زدن ودولتمردامون انقد خائنانه سکوت کردن احساس میکنم دیگ ی ایرانیه باغیرت نیستم آرزوم اینه ک عربستان رو خاک کنم وگردن تک تک صعودی هارو بزنم مرگ بر عربستان
نقل قول
 
 
+5 #552 علی محمدی 1394-10-02 08:29
من ی لرستانی هستم اگ قسمت بشه و بتونم راهش رو پیدا کنم میرم تو عراق سر تازی های داعشی رو قلاده میزنم تازه مرگ بر تازی های صعودی مرگ بر عربستان زنده باد ایران وایرانیه نترس و وطن پرسته.وفادارتری ن مردم ب خاک رو لرستان غیور داره
نقل قول
 
 
+6 #551 امیر 1394-10-02 01:12
بعضی از وطن دوستای عزیز لطفا چرا اینقدر فجیع و دلهره آور میخواید داعشی بکشید یکم آرامش خودتون رو حفظ کنید . ما قرار نیست از رفتار زشت و ناپسند این حیوونا تقلید کنیم مطمنا اگه حضرت علی حضور داشتند نمینشست جنازه یه داعشی رو کالبد شکافی کنه فقط کافیه جون کثیفشون رو در صورت لزوم بگیریم هر چند تمام این بلاهایی که شما میگید حقشونه اما اگه شمشیر بود با اولین ضربه سرش رو از تنش جدا میکنیم اگه اسلحه فقط یه گلوله حروم اون سر کثیفش دیگه دلیلی نداره بشینیم دست و پا ببریم و دل و روده در بیاریم لطفا مثل یک ایرانی اصیل و با وقار بجنگید .
نقل قول
 
 
+3 #550 حمید ممسنی 1394-10-01 12:06
باتوکل به خدا داعش را نابود خواهیم کرد منتظر فرمان رهبریم0
نقل قول
 
 
+3 #549 زینب 1394-09-29 08:22
از این که تو یه همچین کشوری با چنین جوونای غیوری زندگی میکنم به خودم میبالم و احساس امنیت میکنم....من ترسوام...روحیات م با جنگ و خشونت سازگاری نداره...ولی هرگز میدون رو خالی نمیکنم و با قلم تو دستم چشم دشمنای اسلام رو هدف گرفتم...
نقل قول
 
 
+3 #548 محمد قلی زاده 1394-09-22 01:06
من نمیدونم این اسکولا چی فک میکنن ایا ایران و جووناشو با عراق و سوریه یکی میکنن بابا بعد نیست به تاریخ یه نگاهی بندازین ما درگیر انقلاب و بمب گذاری منافقین و غیره بودیم که عراق با حمایت نیمی از دنیا بهمون حمله کرد و قرار بود صدام دو سه روز بعد صبحانشو تو تهران کوفت کنه حتی نتونست یه وجب از خاکمونم بگیره بعد شما میخواین با چندهزار نفر اسمش روتونه گروهک به ایران حمله کنید خخخخخ زهی خیال باطل..
نقل قول
 
 
+3 #547 سلمان 1394-09-20 11:16
ما هم خون سردار سلیمانیم از جنس غیرتیم ماعراق و سوریه و عربستان. قطر و .....نیستیم ماااااا ایرانی باغیرتیم
نقل قول
 
 
+2 #546 حامد _اراک 1394-09-18 22:32
ما همه فدای خاک ایران
خيالتون راحت و دلتون گرم
اینجا ايرانه
نقل قول
 
 
+4 #545 مهدی مرودشت فارس 1394-09-15 14:13
تارهبرم سید علی هست داعش درایران جایی ندارد.فعلاکه توسوریه وعراق داغونتون کردیم.شیربچه های حیدر کرار هنوز زنده اند
نقل قول
 
 
+4 #544 ميترا 1394-09-14 13:08
فاطمه جان منم خيلي ميترسيدم
مثل شما همش خواب مي ديدم
حتي ميترسيدم برم سركار
اما وقتي پيام هايي كه برادرانم در سايت گذاشتن ديدم خيلي دلگرم شدم
من مشهدم، همونطور كه تو سايت ها نوشته تمام توجه داعش به مشهده
اما اصلا نمي ترسم
نقل قول
 
 
+4 #543 ميترا 1394-09-14 13:06
خدا رو شكر ميكنم بخاطر اقتدار و مردانگي جوان هاي مملكتم
و درود به مقام معظم رهبري
و دعا براي سلامتي ايشان و سلام و صلوات شهدا و پاسداران بر مدافع حرم و مرزها
نقل قول
 
 
+3 #542 م.م 1394-09-11 00:40
ما ذالفقار حیدریم فدائیان رهبریم...
نقل قول
 
 
+3 #541 مریم.م 1394-09-11 00:36
قربون جونهای شجاع و با غیرت ایران برم دمتون گرم مطمئن باشید با یک ندای رهبر عزیزمون هممون مشت محکم به دهن اون نامردها میزنیم که نفهمن از کجا خوردن پس فاطمه جون اصلا نترس یا حسین
نقل قول
 
 
+2 #540 اریا 1394-09-08 19:35
من کرد کرمانشاهم خدا رو شاهد میگیرم اگر داعش یا هر حروم زاده ای دیگر چشم به خاک اب ناموس ایران داشته باشد مگر مرگ فقط جلویه کشتن من از متجاوزان را بگیرد زنده باد ایران و ایرانی
نقل قول
 
 
+3 #539 محسن آمل 1394-09-06 23:43
قبلا هم به این نادانها گفتم شما رو چه رسد به ایران شما برین تو کوچه ها گردو بازی کنیم و یواشکی زنان و کودکان بی دفاع و ضعیف رو گردن بزنیم شما بیچاره تر از اونه هستین که بخواهیم صحبتی از شما به میان بیاد شماها اصلا به چشم نمایید تا چه رسد به حساب بیایید
نقل قول
 
 
+1 #538 سحر 1394-09-06 23:09
داعش؟؟؟ حتی جرات نگاه کردن به طرف ایرانو نداره چون میدونه نابودیش کار یه ثانیه ایرانه ، من که خودم یه دخترم تا آخرین نفسم برای ایرانم میجنگم زنده باد ایران و ایرانی مرگ بر داعش مرگ بر امریکا مرگ بر اسراییل مرگ بر آل سعود
نقل قول
 
 
+5 #537 دختری از نسل کیان 1394-08-29 11:54
انشاالله کسی کوفی شعار نده با ذکر لبیک یا حسین
نقل قول
 
 
+2 #536 قلقلی 1394-08-29 03:27
از همتون ممنونم :lol:
نقل قول
 
 
+4 #535 مامان وروجکا 1394-08-27 15:00
الحمدلله که رهبرمان سیدعلیست به اشاره ی او داعش که هیچ آمریکا واسراییل هم باخاک یکی میشن ترس کدومه. ؟ همت کنید وپشت هم باشید گوش به.فرمان رهبر
نقل قول
 
 
+2 #534 نفس 1394-08-27 00:16
اخه داعش کیه اصلا چیه..
پدر من یه نظامی ..خودم یه جنگاور تیپ 23بودم البته متاسفانه شیطنت کردم و اخراج الانم ببرون ایرانم امااااااااااااف قط منت"رم سر نیزه از قلافشون بیرون بیاد اونوقت ما تیربار دست میگیریم
نقل قول
 
 
+3 #533 نفس 1394-08-27 00:13
میشه دو.سه هزار تا داعشی به.من بدید خیلی تشنم خونشونو بریزم
نقل قول
 
 
+2 #532 ایرانی باغیرت 1394-08-25 12:45
داعم الخمرهای روانی صلاح ما ایمان ماست ....
نقل قول
 
 
+8 #531 هما 1394-08-22 02:37
بقول بروبچ خخخخخخخخخ خندیدیم اینم هارهارهارهار اینم قاه قاه قاه قاه دااااععشششش ؟حتی فکر حمله ب ایران. ؟مگه داریم؟/مگه میشه؟امریکا میرینه بخودش اسم ایران میاد توچی گوهی خوردی گنده ترازدهن نجست؟ برو بذارباد بیاد ،ایرانی گوز بده هلاک شدی بدبخت
نقل قول
 
 
+4 #530 نادر 1394-08-19 00:58
دم همتون گرم.اینجا ایرانه,,نه چغندر اباد,پوست کله ی هر چی داعشیه میکنم به خدا,,یه کاری میکنم اسم ایرانی بشه کابوس شبشون,اولین نفرم اگر اقا و رهبرم حکم بده
نقل قول
 
 
+3 #529 زهرا 1394-08-15 15:23
من فرزند امام حسینم وبرادران و خواهرانی هم چون حضرت ابوالفضل وزینب دارم که داعش جرعت نگاه به آنها ندارد.داعش ما همه منتظر ندا رهبر ،آماده آماده ایم
نقل قول
 
 
+2 #528 جعفر 1394-08-11 00:49
ما همون تر ک و لر و عرب و اصفهانیم که هروز به هم میخندیم مناایرانیم با ترس ارتباطی نداریم.ما همه برادریم و اگه یه روزی همدیگه یا خاک وطنمون رو در خطر ببینیم چنان اتحادی پیدا میکنیم که نابودی داعش که آسونه چه بسا به دنبالش آل سعود و اسراعیل و نسل خیلیهای دیگه رو منقرض کنیم ما رهبر و مولایمان علی بن ابیطالبه ما رهبرمون شجاع ترین فرد عالم هستیه اون وقت ما بترسیم عمرا..عمرا بترسیم هرکس شک دارد بیاد امتحان کند .
نقل قول
 
 
+6 #527 ممد خطر 1394-08-01 15:30
مال این حرفاش نیستن فک میکنن از هیکلشون میترسیم یا ریششون ما از نسل رستمیم خون سیاوش تو رگمونهن الگو مون کوروش کبیره فقط یه حکو جهاد کافیه
نقل قول
 

اضافه کردن نظر

گزارش

IMAGE
دکتر شاه حسینی: دولت همچنان پایبند به شعار اعتدال و عقلانیت است
معاون سیاسی و امنیتی استانداری کرمانشاه گفت: دولت یازدهم از همان ابتدا اعلام کرد...

IMAGE
زندگینامه سردار شهید منوچهر عباسی کتاب شد + عکس
به همت نویسنده کرمانشاهی، زندگی نامه سردار شهید "منوچهر عباسی" با نام "رهاتر از...

IMAGE
پشت پرده انتخاب علی لاریجانی به ریاست مجلس/ وقتی حامیان دولت، فراکسیون امید را تنها گذاشتند
* روایت حسن رسولی از کمیته های رایزنی اصلاح طلبان با حزب اعتدال و توسعه و...

IMAGE
کرمانشاه، شهر بی نظم/ شهری با مشکلات ترافیکی، اتوبوس های خالی و بوق های ممتد
کلانشهر کرمانشاه جدای از مشکلات متعدد شهری و اجتماعی و فرهنگی و غیره و از آنجمله...

IMAGE
مصاحبه با معاون کرمانشاهی قوه قضاییه؛ دچار ایدز حقوقی شده‌ایم
حجت الاسلام دکتر هادی صادقی اهل کرمانشاه و متولد ١٣٤١ معاون فرهنگی قوه قضاییه است...

مقاله

IMAGE
تدبير در تغيير، ضرورتي براي ادامه كار استاندار
به قلم فريبرز نجفي مهر؛ شهردار سابق شهرهای مختلف استان و کارشناس فعلی استانداری...

IMAGE
ضرورت حفظ و حمایت از مدیران حامی دولت/ به قلم فرزاد نسیمی پور
مخالفان در پی پیاده سازی پروژه " خان بی خنجر " سازی دولت هستند.در آستانه سالروز...

IMAGE
یادداشتی از منصور سرمست در باب چالش های استانی و ضرورت انصاف در انتقاد از استاندار
به قلم مهندس منصور سرمست از کارآفرینان شاخص و فعالان سیاسی استان کرمانشاه این...

IMAGE
نگاهی به تغییرات اخیر مدیریتی استان کرمانشاه و تلنگری به مدیران ارشد استانی
به قلم ایوب صفری رییس دوره ای شورای هماهنگی جبهه اصلاحات استان کرمانشاه دبیر...

IMAGE
نگاهی به ایلات و طوايف ساكن در استان كرمانشاه در طول تاریخ + تصاویر
به قلم ایوب صفری بررسی تاریخی باهدف بازشناسی تاریخ و پیشینه ایلات و طوايف و عشاير...

آمار بازدید کنندگان

آخرین نظرات ارسالی

 • کورد ایلام
  من یک ایوانیم و همشهری اقای منصوری ،الان دستش رو شده متاسفانه ،(...) اقای ...

  ادامه مطلب ..و

   
 • علي
  با سلام ، انتخابات رياست جمهوري نزديك است و مردم با نه گفتن به آقاي روحاني حرفاي ...

  ادامه مطلب ..و

   
 • علی اکبر
  مهشیدخانم تومسلمانی درددین داری اول ببین بابای کی دین اسلا م روآوردوبه ...

  ادامه مطلب ..و

   
 • حسن
  خاک بر سر آنان که خلف وعده کردند و به مسجدجامعی رای ندادند

  ادامه مطلب ..و

   
 • آیدا
  من کرد هستم و مطالبی که اینجا هست نه از بزرگترهای خاندانم شنیده و نه از جایی ...

  ادامه مطلب ..و

   
 • رضا
  صد درصد دروغه.دیدیم در اتصاب مدیرکل کتابخانه های عمومی کرمانشاه برای عقبه ...

  ادامه مطلب ..و

   
 • آرش ق
  جناب صفری سلام. حدود 10 سال پیش اخباری منتشر شد که پایه ها و پی یک مکان ...

  ادامه مطلب ..و

   
 • سعید
  با سلام من کاردانی سخت افزار کامپیوتر دارم و فرزند جانباز ۴۰درصد.دوتا سوالداشتم ...

  ادامه مطلب ..و

   
 • ایران
  زبان فارسی لغات از زبان لری گیلکی کردی دزدیده هروقت فارسها برای عکس از نزدیک ...

  ادامه مطلب ..و

   
 • حسن یوسفی
  هرجای دنیا اسم داعش که میاد.ازترس رنگ ازپوستشون میپره.اما تو ایران تو تهران ...

  ادامه مطلب ..و

   
 • کیومرث بتیانه
  بسمه تعالی خدایا به برکت قران کریم وبه عظمت پیامبران و معصومین به این فرمانده ...

  ادامه مطلب ..و

   
 • کلهر
  خدرویسی استاندارکرمانشا ست در واقع پیشنهاده استانداریه ایلامو رد کرد چون در ...

  ادامه مطلب ..و