اندیشه کرمانشاه

اندیشه کرمانشاه

اندیشه کرمانشاه

جزییات تجاوز به دو نوجوان ایرانی در فرودگاه جده عربستان از زبان خانواده قربانیان / انتقاد از بی تفاوتی مسوولین

عضو خانواده قربانی فرودگاه جده: اگر تكذيب كنند، فيلم ها را در اختيار دانشجويان قرار مي دهيم

به دنبال تجاوز شرطه های (پلیس) سعودی به دو نوجوان ایرانی در فرودگاه جده که برای سفر حج به عربستان سفر کرده بودند، موجی از اعتراض و تنفر در سطح افکار عمومی به جریان افتاده و فعالین سیاسی و اجتماعی و مدنی در رسانه های مختلف و شبکه ها و گروه های اجتماعی، خواهان برخورد جدی تر مسوولان با این اتفاق هستند و البته، شماری نیز خواهان تحریم حج عمره هستند و حتی از حضرت آیت الله مکارم شیرازی هم نقل شده که بر این درخواست تأیید داشته اند.

نکته مهم اما سرپوش گذاری تعدادی از رسانه ها و خبرگزاری ها و بی تفاوتی برخی مسوولان است. در همین رابطه، اعضای خانواده قربانیان فرودگاه جده عربستان، اعلام نموده اند که درصورت نیاز، فیلم و مدارک مربوطه را در اختیار افکار عمومی قرار می دهند.

تجاوز به دو نوجوان در فرودگاه جده

يكي از اعضاي خانواده قرباني اول درباره جزئيات اين فاجعه در تماس با دولت بهار مي گويد: «كاروان ما قرار بود ساعت 1 بامداد هشتم فروردين ماه از فرودگاه جده به سوي تهران پرواز كند، در هنگام بازرسي، ماموران سعودي دو نوجوان ايراني را به بهانه بازرسي بيشتر از كاروان جدا و به اتاقي منتقل كردند. شرطه عربستاني در اتاق اسلحه خود را پشت سر قرباني اول قرار مي دهد و به فارسي به او مي گويد فقط خفه شو و حرف نزن و عمل شيطاني خود را انجام مي دهد. سپس قرباني اول را به بيرون مي فرستند اما وي به دليل و حشت زدگي و حيرت شديد هيچ چيزي به خانواده و مسئولين كاروان نمي گويد. در اين حين شرطه هاي عربستاني به قرباني دوم نيز تجاوز مي كنند و سپس او را به خارج از اتاق مي فرستند. قرباني دوم اما ماجرا را براي خانواده و مسئولين كاروان مي گويد، با اعتراض و سر و صداي خانواده و اعضاي كاروان، ماجرا دهان به دهان مي چرخد و زوار ايراني در اعتراض به اين جنايت از سوار شدن به هواپيما خودداري مي كند.»

 

عضو خانواده قرباني اول مي افزايد: «با تماس مدير كاروان، مسئولان كنسول گري جمهوري اسلامي و نماينده بعثه مقام معظم رهبري در محل حاضر مي شوند، پزشكي قانوني در محل به بررسي وضعيت دو قرباني مي پردازد و جنايت صورت گرفته را تاييد مي كند.»

وي درباره پيگيري مسئولان ايراني براي مجازات عاملان اين عمل شنيع مي گويد: «روز گذشته يكي از مسئولان كنسول گري ايران در جده در تماس با بنده گفت كه 2 شرطه عربستاني در حال حاضر در بازداشت قرار دارند، اما از مسئولان سازمان حج و زيارت هيچ پيگيري و كمكي تا كنون مشاهده نكرده ايم، ديروز هم از اين سازمان پيگيري كرديم اما چيزي براي گفتن نداشتند.»

عضو خانواده قرباني اول در شرايطي كه بغض شديد مانع از سخن گفتنش مي شود، مي افزايد: «اين بچه ها بعد از اين اتفاق نمي دانستند چه بايد بگويند، شرايط روحي شان بسيار وخيم است و حيثيتشان خدشه دار شده است، از شما خواهش مي كنم نامي از كسي نبريد و از آبروي اين بچه ها حراست كنيد، من فقط به مسئولين مي گويم غيرت داشته باشد، فكر كنيد اين دو نوجوان فرزندان خودتان هستند.» 

وي با انتقاد شديد از تلاش يك خبرگزاري دولتي براي تكذيب جنايت رخ داده در فرودگاه جده، خاطرنشان كرد: «اين جنايت رخ داده و قربانيان حي و حاضرند و پزشكي قانوني نيز در محل اين مساله را تاييد كرده است. مگر مورد تجاوز قرار گرفتن مايه افتخار و سربلندي است كه قربانيان به دروغ آن را منتشر كنند و جار بزنند؟ خبرگزاري مهر چه چيزي را تكذيب مي كند؟ من در اخبار ديدم كه دانشجويان ايراني در اعتراض به جنايات رژيم سعودي در حمله به يمن، روز سه شنبه در برابر سفارت عربستان تجمع مي كنند. اگر آقايان اصرار به تكذيب اين جنايت داشته باشند، فيلم هايي را كه خانواده قربانيان به صورت مخفيانه از اتفاقات پس از اين جنايت، از جمله حضور پزشكي قانوني و سخنان خلبان پرواز و اتفاقات رخ داده در فرودگاه و ... تهيه كرده اند، در اختيار دانشجويان انقلابي قرار خواهم داد.» 

پدر قرباني اول: اين اتفاق، تجاوز يك دولت به دولت ديگر بود
پدر قرباني اول كه جانباز دفاع مقدس است، نيز به خبرنگار دولت بهار مي گويد: «مگر جايي امن تر از حرم امن الهي هم داريم؟ ما به آنتاليا نمي رويم، بچه هايمان را به جاهاي آنچناني نمي بريم، بچه هايمان را برديم به يك مكان مكان مذهبي، برديم به ام القراي اسلام، ماموران حكومتي عربستان، بچه هاي ما را ربودند و جنايت كردند، ابعاد اين جنايت قابل شرح نيست. عوامل حكومت آل سعود بودند كه بچه هاي ما را ربودند، آن ها مامور اجراي قانون بودند، ما در گيت بازرسي كه نمي توانيم به آن ها بگوييم بازرسي نكنيد، وقتي مي گويند مي خواهيم بازرسي بيشتري انجام دهيم، نمي توانيم مخالفت كنيم، شما چه مي دانيد آن ها چه نيتي دارند، بچه هايي را كه سن پاييني داشتند بردند و درب اتاق را قفل كردند...»

وي مي افزايد: «من فكر مي كنم اين جنايت، جنايتي عليه يك شخص و يك خانواده نيست، اين تجاوز يك دولت به دولت ديگر است، آن دو پست فطرت اهميتي ندارند، حكومت سعودي بايد جواب بدهد، در فرودگاه هاي ايران، بهترين و مودب ترين بچه هاي سپاه پاسداران مشغول خدمتند، در فرودگاه هاي ايران مگر با عربستاني ها اين طور برخورد مي شود، ماموران فرودگاه هاي ما شريف و باشخصيتند، چرا حكومت عربستان از فاسدترين عناصر بهره مي گيرد؟ اين ها يك نفر، دو نفر نبودند، يك تيم بودند، همه گيت بازرسي با متجاوزين همكاري كردند، همراه اين بچه ها هيچ شيء مشكوكي نبود، هيچ موردي نداشتند، تا اين لحظه كه من با شما حرف مي زنم، پسر من حتي يك بار هم تنهايي به مدرسه نرفته است، همواره از ابتدا بنده يا همسرم او را به مدرسه برده و آورده ايم، يك لحظه از خانواده جدا نبوده، ماموران حكومت عربستان بچه ما را دزديدند و از ما جدا كردند.»

پدر قرباني اول خاطرنشان مي كند: «بچه هاي ما به عنوان يك ايراني مسلمان مورد تعدي قرار گرفتند، حالا مسئولان كشور ما در برابر اين اتفاق مي خواهند چه كار كنند؟ اولا بايد اين بچه ها را نجات دهيم، من نگران ايمان بچه ها هستم، من بچه ام را در شرايطي بردم به حرم امن الهي كه مومن بود و با اين وضع او را بازگرداندم. اين بچه يك كلام به من نمي گويد، اما من مي دانم در درون او چه مي گذرد. من عاشق كشور و نظامم هستم، ما دوستدار رهبر عزيز انقلاب هستيم، من در دفاع مقدس با دشمن متجاوز جنگيدم تا به ناموس ايراني تجاوز نشود. من همه مسئولان كشورمان را دوست دارم چون همه شان را خودمان انتخاب مي كنيم، رفتار شرطه هاي عربستاني، يك دشمني با ايراني مسلمان بود، خواستند تحقيرمان كنند، خواستند ملت ما را تحقير كنند، مي دانيد كه سعودي حمله كرده است به يمن، خواستند عقده گشايي كنند، با ما مثل دشمن رفتار كردند.»

وي درباره اقدامات صورت گرفته توسط وزارت امور خارجه و سازمان حج و زيارت، خاطرنشان كرد: «تا امروز چيزي به ما نگفته اند، مدير كاروان به ما گفته كنسول گري ايران در حال پيگيري است، كاش بچه هاي امنيتي ايران در فرودگاه بودند، كاش پيشگيري مي شد از اين اتفاق، من مي گويم لااقل يك نفر كه كاملا به زبان عربي مسلط باشد، بايد در هر كارواني حضور داشته باشد. نمي دانم چه مي شود، اميداور مسئولان آن كاري را كه به نفع و مصلحت اين نظام مقدس و اين ملت است، انجام دهند.»

پدر قرباني دوم: هيچ يك از مسئولان سازمان حج و زيارت و وزارت امورخارجه به سراغ ما نيامده اند
پدر قرباني دوم نيز به خبرنگار دولت بهار مي گويد: «بعد از اين جنايت، چند تن از مسولين بعثه مقام معظم رهبري در فرودگاه حاضر شدند و ماجرا را پيگيري كردند. با كنسولگري ايران در جده تماس گرفتيم و نماينده آن در محل فرودگاه حاضر شد و در جريان تنظيم صورت جلسه ماجرا حضور داشت. نزديك به دو هفته از اين موضوع مي گذرد و تا به امروز هيچ يك از مسئولان سازمان حج و زيارت و وزارت امورخارجه براي پيگيري موضوع و روشن شدن ابعاد آن به سراغ ما نيامده اند. نماينده كنسولگري ايران در جده به من قول پيگيري داد و گفت شما ديگر پيگير اين ماجرا نباش، من شخصا موضوع را رسيدگي مي كنم و نتيجه را به تو اطلاع مي دهم، اما تا به امروز خبري به ما نداده اند.»

وي مي افزايد: «روحاني كاروان ما به من گفت كه طبق قوانين عربستان، آن دو مامور حكمشان اعدام است، به ما گفته اند كه فعلا اين دو شرطه زنداني هستند اما نمي دانم صحت دارد يا خير. ما آنجا به سركنسولگري ايران وكالت داديم كه پيگير ماجرا باشد و اميدواريم پيگيري هاي لازم انجام شود و افراد خاطي مجازات شوند. ما به كه مسئولين و دستگاه هاي عربستاني دسترسي نداريم. اميد ما به مسئولين كشورمان است كه آن ها نيز تا امروز خبري از پيگيري و نتيجه موضوع به ما نداده اند. به يكي از مسئولان كنسولگري ايران در جده گفتم كه فكر كن اين حادثه براي فرزند خودت اتفاق افتاده است، چه واكنشي نشان مي دهي؟ گفتد شما خيالتان راحت باشد، تا حقتان را نگيريم عقب نشيني نمي كنيم. هنوز منتظر جواب آن ها هستيم ولي هيچ خبري نشده است.»

روايت دو شاهد عيني ديگر
دكتر «ك»، پزشك حاضر در كاروان به خبرنگار دولت بهار مي گويد زوار ايراني پس از اطلاع از اين فاجعه، اقدم به اعتراض مي كنند و تا روشن شدن وضعيت، سوار هواپيما نمي شوند. وي مي گويد بعضي از ماموران سعودي نيز در واكنش به اين اعتراضات، از اعضاي كاروان عذرخواهي مي كنند. دكتر «ك» خاطرنشان مي كند كه مجازات اين عمل شنيع در عربستان اعدام است اما بعيد مي داند كه اين حكم درباره دو مامور جنايتكار اجرا شود. او خواستار پيگيري وزارت خارجه و حفاظت بهتر سازمان حج و زيارت از زوار ايراني است.

دكتر «الف»، ديگر پزشك حاضر در كاروان نيز مي گويد زائران ايراني براي چند ساعت از سوار شدن بر هواپيما خودداري كرده اند. وي مي گويد پليس سعودي به خاطر معطل شدن زوار ايراني از آن ها عذرخواهي كرده است! دكتر «الف» به خبرنگار دولت بهار مي گويد: «تجاوز به دو نوجوان 15-16 ساله ضربه روحي بسيار هولناك و جبران ناپذيري است، از وزارت خارجه و و مسئولان سازمان حج و زيارت خواستار برخورد قاطع با ماموران سعودي هستيم، بدون شك مجازات اين جنايت، اعدام است، اين يك بي احترامي و بي حيثيتي براي همه ايران است.»

يكي از مديران كاروان: كاش حداقل يك هفته پرواز هاي عمره را متوقف مي كردند
يكي از مديران كارواني كه دو نوجوان قرباني حادثه تجاوز مامورين سعودي در آن حضور داشتند، در گفت و گو با خبرنگار دولت بهار با اشاره به گزارشي كه از جزئيات ماجرا تنظيم كرده است، گفت: ما گزارش خود را از اين حادثه به سازمان حج و زيارت ارائه داديم. دو پليس سعودي بعد از اين اتفاق احضار شدند و براي بررسي صحت ماجرا، به مراجع زيربط سعودي فرستاده شدند.

وي درباره پيگيري مسولين مربوطه خاطر نشان كرد: پس از اين اتفاق، نماينده سازمان حج و زيارت و نماينده بعثه مقام معظم رهبري در فرودگاه جده حضور پيدا كردند. مسئولين كنسولگري جمهوري اسلامي در شهر جده نيز وقتي كه صورت جلسه اين حادثه در حال تنظيم بود، حضور داشتند و الان هم پيگير ماجرا هستند. در ضمن آن دو مامور سعودي اكنون در زندان به سر مي برند. سن اين دو مامور در حدود 24 يا 25 سال بود. اصلا چنين چيزي در گذشته سابقه نداشته كه دو فرد با لباس نظامي دست به چنين كاري بزنند. 

وي افزود: اين حادثه براي سازمان حج نيز بسيار غير منتظره بود. زائريني كه در آن پرواز حضور داشتند، اين خبر به آن ها رسيد و مطلع شدند. ما خيلي سعي كرديم كه زائرين را كنترل كنيم. آنها مي خواستند اعتراض كنند و فرياد بزنند، البته ما مانع شديم.

وي درباره انتظارات از سازمان حج و زيارت در برابر چنين اتفاق تلخي گفت: بنده به عنوان يكي از مسئولان كاروان از سازمان حج و زيارت انتظار داشتم كه حداقل در اعتراض به اين فاجعه، يك هفته پرواز هاي عمره را تعطيل كنند. البته من از سياست سازمان مطلع نيستم. شايد به خاطر دو نفر، پرواز و سفر هزاران نفر از عمره گزاران را لغو نكنند.

وي افزود: مسئول شرطه هاي سعودي كه در تنظيم صورت جلسه حضور داشت، گفت كه دين و آئين و مذهب و مليت براي ما مهم نيست و اين موضوع با جديت پيگيري مي شود و اگر ما به اين نتيجه برسيم كه اين دونفر، اين كار را انجام دادند، قطعا حكمشان اعدام است.

وي همچنين در مورد واكنش كنسولگري ايران در جده گفت: كنسولگري جده نيز هيچ واكنشي نسبت به اين ماجرا نشان نداد و فقط به ما قول داد كه موضوع را پيگيري مي كند.

وي خاطر نشان كرد: چند نفر از نمايندگان مجلس با بنده تماس گرفتند و در مورد ماجرا توضيح خواستند كه بنده هم به آن ها گفتم كه من گزارش كامل را به سازمان حج و زيارت داده ام و از حراست سازمان بايد پيگيري كنيد. از طرف سازمان به ما گفته شده كه در مورد اين موضوع با هيچ كس صحبت نكنيد. اگر من حرفي بزنم و چيزي بگويم، ممكن است از طرف سازمان حج و زيارت گفته شود كه تو نبايد اين حرف را مي زدي وديگر حق نداري كاروان ببري! منتهي زائرين فهميدند و موضوع در رسانه ها هم مطرح شد. نمايندگان مجلس هم پيگير ماجرا هستند. ما نيز گزارش كامل را به حج و زيارت داده ايم. اگر هم نمايندگان مجلس من را براي توضيح بخواهند و حج و زيارت هم اين اجازه را بدهد كه جزئيات ماجرا را بگويم، قطعا اين كار را خواهم كرد.

لازم به ذكر است هويت و فايل صوتي مصاحبه شوندگان نزد دولت بهار محفوظ است.

نظرات   

 
+3 #335 احمد 1395-05-11 10:11
باید حکم قتل آنها از طریق مراجع اعلام میشد،ولی متاسفانه خیلی ضعیف عمل نمودندوباعث خواری ملت شدند
نقل قول
 
 
+1 #334 برزو 1395-04-20 16:53
اون پول بی زبانو ندین که مثلن رفین زیارت بهترین مکان های تفریحی راتوایران داریم بهترین خوراکیهارو داریم دوتا دریای بزرگ وزیبا داریم ما ایرانی ها بامحبت ومهربان هم هستیم امن ترین کشور هم هستیم جای خوش اب وهوا رو آخه کدام عقل سلیم ول میکنه میره اونجا صدهزار ازاون پول رادرراه خدا بده بقیش رو هم توایران عزیز کیف وحالش راببرمرگ بر هرکس از ایران عزیز بدش میاد ‌ .
نقل قول
 
 
+2 #333 پرستو 1395-03-24 04:12
کعبه سنگ نشونیست که ره گم نشود حاجی احرام دگر بند ببین یار کجاست
نقل قول
 
 
-2 #332 جام شراب 1395-03-18 15:56
آقایون مرجع تقلید تقصیر دخترا الان تو ایرانم همینجوری چپ میری راست. میای از اتفاق ها میشنوی
نقل قول
 
 
+6 #331 کورد 1395-02-14 17:53
حج جای ایرانی نیست..هر کس غیرت اریایی در رگ داشته باشد پا در سرزمین مکه نمیگذارد
نقل قول
 
 
+7 #330 علی 1395-02-12 10:52
به خاطر در آمدی که از حج دارن مخفی کاری میکنن خدا میدانه تا امروز به چندتا دختر و پسر ایرانی تجاوز شده
نقل قول
 
 
+2 #329 امیرعلی 1395-02-01 15:12
حقشونه
نقل قول
 
 
+2 #328 * شهریار * 1394-12-16 21:02
خوبشون کردن. چرا پدر من که 7 سال توی جنگ بوده هنوز هیچ بی وجدانی یک بار بهش نگفتن خرت چند تا به زیارت مکه و منا برسد . امیدوارم همیشه این بلا سرشان بیاید تا از این مفت خوری ها دست بکشن .
نقل قول
 
 
+1 #327 فرهاد 1394-11-26 20:12
خوب کاری کردند بخدا اکر قبل رفتن مکه میکفتی دوتا با بی کرسنه میخوابد یک تومان نمیداند خوب کاری کردند من هم موافقم با تجاوز
نقل قول
 
 
-1 #326 مسلم 1394-11-17 02:47
نقل کردن کیومرث:
نقل کردن محمد:
عربستانی ملخ خور

دمت گرم هموطن
ز شیر شتر خوردن و سوسمار، عرب را به جایی رسیده است کار، که چرخ کیانی کند آرزو، تفو بر تو ای چرخ گردون تفو "فردوسی پاکزاد"

نقل کردن کیومرث:
نقل کردن محمد:
عربستانی ملخ خور

دمت گرم هموطن
ز شیر شتر خوردن و سوسمار، عرب را به جایی رسیده است کار، که چرخ کیانی کند آرزو، تفو بر تو ای چرخ گردون تفو "فردوسی پاکزاد"
..دمت گرررررم
نقل قول
 
 
0 #325 ا.ی 1394-11-15 18:23
ببخشی این دو نوجوان دختر بودن یا پسر؟
نقل قول
 
 
+6 #324 محمد حسین 1394-11-01 23:05
خدا در قلب کودکی گرسنه در همسایگی حاجی و حاجی در بین عرب ها به دنبال خدا می گردد . هر چی بگیم تُف سر بالاس
نقل قول
 
 
+3 #323 حسین 1394-10-28 02:18
این کار سربازان عربستان زیر نظر دولته معلوم نیست با چند نفر این کار را کردند که صدایش را در نیاوردند این هم بچه مسعولان بلند مر تبه بود صدایش در امد و گر نه ادم معمولی بود هیچ وقت صدایش در نمی امد. ایرانیها هر چقدر میتوانید جیب عرب را پر کنید تا حاجی ها را بهتر (...)
نقل قول
 
 
+5 #322 احمد 1394-10-16 00:53
اهای حاجیهای که میرین خونه ای خدا فقط واسه اسم دراوردن .بعد الان که این مشکل واسه ایران پیش اومده بهتون میگی حاجی بدتون میاد .چه خبره خونه ای خدا سالی دوسه بارمیرین.اگه قرار بود آدم بشی همون اول میشدی .زشته بخدا بیا شکم دوتا فقیربی سرپرستو سیر کن .بیا به من لیسانس کمک کن که چند ساله کارگری میکنم لیسانس دارم.چهارساله نامزد دارم پول ندارم واسش عروسی بگیرم.یه پدر پیراز کار افتاده دارمو یه مادرخانه دار.چند ماهه اجاره خونه نداریم بدیم .خونه ای خدا تو کشور خودته .لازم نیست بری عربستان .واقعا ما جوانای ایرانی این حقمونه.متاسفم.. .
نقل قول
 
 
0 #321 مهرداد 1394-10-06 00:31
لعنت خدا بر ابوسفیانی های امروز
نقل قول
 
 
-4 #320 علی از اصفهان 1394-09-29 18:49
ابروداری کنین
نقل قول
 
 
-4 #319 علی از اصفهان 1394-09-29 18:47
بابا طوری نیست مگه دختر بودن حتمی خودشونا مثل دختر ارایش کردن اونام یه لحظه از خود بیخود شدن باید صداشا در نمیکردن ابرو داری میکردن
نقل قول
 
 
-1 #318 ميترا 1394-09-25 11:39
اتفاقي كه افتاده
اين همه به هم و به عقايد هم توهين نكنين
اونا هم كه نمي دونستن مي خواد اين بلا سر بچه هاشون بياد
حالا چه دختر باشه چه پسر ... درد، درده
مگه حاجي ها ميدونستن تو اعمال حج واجب چه در دسيسه اي چيدن !!!!
نقل قول
 
 
-3 #317 علی 1394-09-12 14:58
تو اول برو امــلا یاد بگیر بعد منــتظر اجازه بمون!!! این جوری اشتــباهی به خودی ها حمـله می کنیا!
نقل قول
 
 
+2 #316 من 1394-08-07 11:34
مکه اون روز واجب بود که میگفتن وهذ البلد الامین (و این است سرزمین امن ) حالا آقای طاها یه سوال:رفتی مکه دوست داری بکشند یا........
نقل قول
 
 
+11 #315 مریم 1394-07-28 02:06
چرا باید آدم پولشو بریزه تو جیب این آدمهای متحاوزگر و بیشعور؟ اونوقت مردم خودمون تو گرسنگی و بدبختی دست و پا بزنن؟ دیگه بحث سر مکه و اعمالش نیست سر توهینه سر حیثیته،چرا میرین،مکه؟ بخدا مکه همین جاست،مهم اینه که دلتون و نیتتون و پاک کنید.
نقل قول
 
 
0 #314 حمید 1394-07-21 22:30
آیا واجبتر از حج بیرون آوردن سرپرستی کعبه از دست این کافران از خدا بی خبر نیست؟ آیا خاموش ماندن مراجع عظام جایز است؟ آیا وقت آن نرسیده سازمان حج و زیارت و بسیاری از مسئولین بجای سود اندیشی و حب مال و جاه و موقعیت خود کمی هم به فکر آبرو ، عزت و شأن انسانی خود و هموطنانشان باشند؟ آیا اگر آقامان ، امام زمان در پرده غیبت نبود در این فقره چه کار می کرد؟
نقل قول
 
 
+1 #313 طاها از شمال 1394-07-11 21:55
با سلام خدمت شما .....همه ی پیامای بینندگان رو دیدم ماشاالله همه برای خودشون مرجع تقلید شدن یکی میاد حج رو تحریم میکنه یکی هم .....اولا که حج واجبه به سه شرط 1استطاعت مالی2استطاعت بدنی3استطاعت راهی یا طریقی ....کشتن افراد منارا ربط به بی مسوولیتی و بی کفایتی عربستان بدیم نه به مکه .......سوالی داشتید در خدمت بینندگان گرامی هستیم ...یاعلی 09390042867
نقل قول
 
 
0 #312 00024 1394-07-11 08:51
جوانان همت کنیم،مسئولین کمی غیرت تون خرج کنید،اماده ایم ازیمن به عربستان درس حسابی بدهیم
نقل قول
 
 
+4 #311 علی 1394-07-10 00:35
میتونم بگم باید اگه غیرت دارید کلا حج رو تحریم کنید اگرم ایرانمون غیرت نداره که اون یه بحث دیگه س..
نقل قول
 
 
-7 #310 احمد 1394-07-05 13:20
اقا جان اول درست نوشتن رو یادبگیر بعد نظر بده
نقل قول
 
 
+4 #309 وحید از خرم اباد 1394-07-04 16:18
باسلام :
حضرت محمد (ص ) بااینکه پیغمبر بود نتوانست اعراب را آدم کند .
وآقا محمد از کرمانشاه شما به خودتون بنازید نه مهاباد کرمانشاه
نقل قول
 
 
+4 #308 غلامرضا 1394-07-04 11:00
لعن خدا بر فهد، امیر عبداله، یزید، معاویه عمروعاص و بن سلمان لعنتی
نقل قول
 
 
+3 #307 احسان از خمینی شهر 1394-07-03 15:01
واقعا هرچی بگم کم گفتم فوش بدم دعا کنم ولی از خدا میخام که از روی زمین هرچه ادم متجاوز گرهست
را نیست و نابود کند
انشاالله
نقل قول
 
 
+4 #306 soha 1394-07-03 07:48
نقل کردن میلاد:
از یه طرف کلی پول میدن برای رفتن به مکه کلی پول به عربا میدن اونا هم قدرت میگیرن حمله میکنن به یمن و... بعد این دفعه کلی از بودجه کشورو میدن به یمن به عنوان کمک انسان دوستانه. چه کاریه همون اول پولی خودتو بده به فقرای کشورت که عربا شاخ نشن. خیلی از دختران کشور خودت از بی پولی تن فروشی میکنن و زندگیشون سیاه میشه. اینها الکی خودمونو به عربا چسبوندیم چون امامان عرب بودن چرا روی پرچم ما باید عربی نوشته باشه چرا؟ چرا کسی نامی از کورش نمیبره در حالی که پادشاه جهان بوده؟؟ :sad: حقشونه پول زبون بسترو میبرن میدن به عربا خیلی پول داری به فقرا ایران کمک کن
حج یه واحب الهیه نمیشه که خونه خدارو خالی گذاشت
کسی ام اجازه داره بره مکه وحجش قبوله که اول واجبات شرعی خودشو داده باشه که اونام خرج بشه برای گرفتاری مردم
اتفاقا چون مردم وجوهاتشونو نمیدن فقیر هست
پس هیچ ربطی نداره بین بودن فقیر تو کشور و به اون بهانه نرفتن به حج
نقل قول
 
 
-2 #305 امیرعلی 1394-07-03 02:56
سلام
نقل قول
 
 
+2 #304 مهدی 1394-07-03 00:11
اقایان که هر سال میری مکه خودم کردم که لعنت بر خودم باد یعنی زمانی که ایران بود عرب های ملخ خور کجا بودن مکه دل انسان هست اون پولی که به عرب ها میدی و گلوله میکن به سینه خودمان شوخی نیست یک حج رفتن 30 میلیون تومان کسانی هستن که دختر دم بخت دارن با پول حج دست 4 تا دختررو بگیر و به خونه بخت بفرست چراغی که در خانه رواست در مسجد حرام است باز هم بری به حج و گردن این عرب های ملخ خور را کلفت تر کیند خدا همه جاه هست طرف که میره مکه میاد خون مردم را بیشتر میخوره
نقل قول
 
 
-1 #303 شاهین 1394-07-02 18:57
خدایا مسلمانان را به راه راست هدایت کن
ومسلمانان را از شر وجود جن و انس و شیطان محفوظ نگهدار
به حق سر بریده شده حسین بن علی ع
و به برکت وجود رهبر عزیزمان حضرت خامنه ای (مدظله العالی)
و به شفاعت سرورمان مهدی عج
.
.
.
امین یا رب العالمین
نقل قول
 
 
-6 #302 وحید 1394-06-24 15:04
جون داداش من تو مشهد عرب ببینم ....رش میدم
نقل قول
 
 
-3 #301 peyman 1394-06-22 20:13
hi
نقل قول
 
 
+2 #300 کیومرث 1394-06-21 22:03
نقل کردن محمد:
عربستانی ملخ خور

دمت گرم هموطن
ز شیر شتر خوردن و سوسمار، عرب را به جایی رسیده است کار، که چرخ کیانی کند آرزو، تفو بر تو ای چرخ گردون تفو "فردوسی پاکزاد"
نقل قول
 
 
+3 #299 فاطمه 1394-06-15 23:15
حالا پسر بودن یا دختر ؟؟؟
نقل قول
 
 
+4 #298 shima 1394-06-08 18:24
واقعاچراماکه عرب نیستیم ماایرانی هستیم ازنسل اریایی نه عرب پس خاهش میکنم ازتون نرین خداکه فقط اونجانیس ادم بایدخودش پاک باشه
نقل قول
 
 
+3 #297 المیرا 1394-06-05 16:29
توپ تانک فشفشه
آل صعود (...)
نقل قول
 
 
+7 #296 احمد 1394-05-30 10:47
لعنت الله علی خادم الحرمین الی یوم القیامت
نقل قول
 
 
+8 #295 م.م.ر. 1394-05-22 02:36
خواهش ميكنم خواهرا و برادران آريايي بيايد همه از هر قوم و قبيله اي كه هستيم از ايران و ايراني دفاع كنيم.نژاد پرستي ممنوع.
نقل قول
 
 
-2 #294 سجادپیری 1394-05-17 19:02
خدابه این عربستان سعودی لعنت گنه گه به این جنایات دست میزنن اگه رهبر اجازه بده انتقام میگیریم فقت منتضر اجازه رهبریم
نقل قول
 
 
+5 #293 محمد 1394-05-16 03:29
عربستانی ملخ خور
نقل قول
 
 
+2 #292 محسن 1394-05-15 23:30
وقتی به دختر المانی تجاوز میشه چه انتظار از زاعرین ایرانی دارید
نقل قول
 
 
+1 #291 حسن 1394-05-13 14:25
نقل کردن زیزی:
خدا رحم کرد دختر نبودن

اتقاقا دختر بودن
نقل قول
 
 
+6 #290 میلاد 1394-05-05 13:30
از یه طرف کلی پول میدن برای رفتن به مکه کلی پول به عربا میدن اونا هم قدرت میگیرن حمله میکنن به یمن و... بعد این دفعه کلی از بودجه کشورو میدن به یمن به عنوان کمک انسان دوستانه. چه کاریه همون اول پولی خودتو بده به فقرای کشورت که عربا شاخ نشن. خیلی از دختران کشور خودت از بی پولی تن فروشی میکنن و زندگیشون سیاه میشه. اینها الکی خودمونو به عربا چسبوندیم چون امامان عرب بودن چرا روی پرچم ما باید عربی نوشته باشه چرا؟ چرا کسی نامی از کورش نمیبره در حالی که پادشاه جهان بوده؟؟ :sad: حقشونه پول زبون بسترو میبرن میدن به عربا خیلی پول داری به فقرا ایران کمک کن
نقل قول
 
 
-5 #289 مخدی 1394-03-31 16:40
حالا جقدر بحشون دادن
نقل قول
 
 
-1 #288 محمد رضا 1394-03-27 10:54
خدا شاهد رهبر اجازه بده ما بسیجی ها مادرشونو ....... اره .
تمام مناطق شون بجزد مناطق مذهبی باخاک یکسان ومردم را به بردگی واسارت ایرانی ها در می یاریم. یا علی
نقل قول
 
 
+1 #287 علی باقری 1394-03-25 11:54
لعنت خدا بر عربستان و سعودی ها
نقل قول
 
 
+1 #286 زیزی 1394-03-25 01:08
خدا رحم کرد دختر نبودن
نقل قول
 

اضافه کردن نظر

گزارش

IMAGE
دکتر شاه حسینی: دولت همچنان پایبند به شعار اعتدال و عقلانیت است
معاون سیاسی و امنیتی استانداری کرمانشاه گفت: دولت یازدهم از همان ابتدا اعلام کرد...

IMAGE
زندگینامه سردار شهید منوچهر عباسی کتاب شد + عکس
به همت نویسنده کرمانشاهی، زندگی نامه سردار شهید "منوچهر عباسی" با نام "رهاتر از...

IMAGE
پشت پرده انتخاب علی لاریجانی به ریاست مجلس/ وقتی حامیان دولت، فراکسیون امید را تنها گذاشتند
* روایت حسن رسولی از کمیته های رایزنی اصلاح طلبان با حزب اعتدال و توسعه و...

IMAGE
کرمانشاه، شهر بی نظم/ شهری با مشکلات ترافیکی، اتوبوس های خالی و بوق های ممتد
کلانشهر کرمانشاه جدای از مشکلات متعدد شهری و اجتماعی و فرهنگی و غیره و از آنجمله...

IMAGE
مصاحبه با معاون کرمانشاهی قوه قضاییه؛ دچار ایدز حقوقی شده‌ایم
حجت الاسلام دکتر هادی صادقی اهل کرمانشاه و متولد ١٣٤١ معاون فرهنگی قوه قضاییه است...

مقاله

IMAGE
تدبير در تغيير، ضرورتي براي ادامه كار استاندار
به قلم فريبرز نجفي مهر؛ شهردار سابق شهرهای مختلف استان و کارشناس فعلی استانداری...

IMAGE
ضرورت حفظ و حمایت از مدیران حامی دولت/ به قلم فرزاد نسیمی پور
مخالفان در پی پیاده سازی پروژه " خان بی خنجر " سازی دولت هستند.در آستانه سالروز...

IMAGE
یادداشتی از منصور سرمست در باب چالش های استانی و ضرورت انصاف در انتقاد از استاندار
به قلم مهندس منصور سرمست از کارآفرینان شاخص و فعالان سیاسی استان کرمانشاه این...

IMAGE
نگاهی به تغییرات اخیر مدیریتی استان کرمانشاه و تلنگری به مدیران ارشد استانی
به قلم ایوب صفری رییس دوره ای شورای هماهنگی جبهه اصلاحات استان کرمانشاه دبیر...

IMAGE
نگاهی به ایلات و طوايف ساكن در استان كرمانشاه در طول تاریخ + تصاویر
به قلم ایوب صفری بررسی تاریخی باهدف بازشناسی تاریخ و پیشینه ایلات و طوايف و عشاير...

آمار بازدید کنندگان

آخرین نظرات ارسالی

 • کورد ایلام
  من یک ایوانیم و همشهری اقای منصوری ،الان دستش رو شده متاسفانه ،(...) اقای ...

  ادامه مطلب ..و

   
 • علي
  با سلام ، انتخابات رياست جمهوري نزديك است و مردم با نه گفتن به آقاي روحاني حرفاي ...

  ادامه مطلب ..و

   
 • علی اکبر
  مهشیدخانم تومسلمانی درددین داری اول ببین بابای کی دین اسلا م روآوردوبه ...

  ادامه مطلب ..و

   
 • حسن
  خاک بر سر آنان که خلف وعده کردند و به مسجدجامعی رای ندادند

  ادامه مطلب ..و

   
 • آیدا
  من کرد هستم و مطالبی که اینجا هست نه از بزرگترهای خاندانم شنیده و نه از جایی ...

  ادامه مطلب ..و

   
 • رضا
  صد درصد دروغه.دیدیم در اتصاب مدیرکل کتابخانه های عمومی کرمانشاه برای عقبه ...

  ادامه مطلب ..و

   
 • آرش ق
  جناب صفری سلام. حدود 10 سال پیش اخباری منتشر شد که پایه ها و پی یک مکان ...

  ادامه مطلب ..و

   
 • سعید
  با سلام من کاردانی سخت افزار کامپیوتر دارم و فرزند جانباز ۴۰درصد.دوتا سوالداشتم ...

  ادامه مطلب ..و

   
 • ایران
  زبان فارسی لغات از زبان لری گیلکی کردی دزدیده هروقت فارسها برای عکس از نزدیک ...

  ادامه مطلب ..و

   
 • حسن یوسفی
  هرجای دنیا اسم داعش که میاد.ازترس رنگ ازپوستشون میپره.اما تو ایران تو تهران ...

  ادامه مطلب ..و

   
 • کیومرث بتیانه
  بسمه تعالی خدایا به برکت قران کریم وبه عظمت پیامبران و معصومین به این فرمانده ...

  ادامه مطلب ..و

   
 • کلهر
  خدرویسی استاندارکرمانشا ست در واقع پیشنهاده استانداریه ایلامو رد کرد چون در ...

  ادامه مطلب ..و