اندیشه کرمانشاه

اندیشه کرمانشاه

اندیشه کرمانشاه

چند سوال از ماجرای سکوت در مقابل ابقای خدرویسی و حمله به انتصاب روشناسی+تصویر روشناسی در دیدار خاتمی

مهمترین سوالی که این روزها و در مقابل برخی حملات دامنه دار به آقای منصور روشناسی به ذهن متبادر می گردد این است که چگونه، برخی آقایان درمقابل ابقای حسین خدرویسی سکوت می کنند اما انتصاب منصور روشناسی را  اینچنین مورد تهاجم قرار می دهند؟!

در عین حال، حمله به منصور روشناسی با "انگ اصولگرا بودن"، درحالیست که این انگ، از اساس با واقعیت تباین دارد. به عنوان یک سند، عکس زیر مربوط به دیدار سال ۸۷ نخبگان کرمانشاهی با آقای خاتمی در ماجرای دعوت از ایشان برای کاندیداتوری در انتخابات ریاست جمهوری دور دهم است که در آن منصور روشناسی نیز دیده می شود.

منصور روشناسی

مرجع عکس: کرمانشاه پست

قبلا باید یادآور شود که صاحب این قلم، نه تنها با آقای روشناسی ارتباطی شخصی نداشته بلکه تاکنون حتی با ایشان مکالمه ای چند جمله ای نیز نداشته است(چرا که در زمان فعالیت آقای روشناسی در اسلام اباد غرب، در این منطقه حضور نداشته است) لیکن از آقای روشناسی به جهت آوازه و شهرتشان در اسلام اباد غرب و نیز با عنایت به تحقیقات و سوالاتی که در ماجرای اخیر داشته، به نیکی و به تمام شناخت یافته است.

مخالفان منصور روشناسی استدلال می کنند که ایشان اصولگرا است و نباید فرماندار کرمانشاه شود!! که طبیعتا، چنین اصولگرایی که حق مسوولیت در دولت تدبیر را ندارد، باید از نوع افراطی و ضد اصلاحات آن باشد. سوال این است که با چه استنادی، چنین انگ بزرگی وارد می شود؟ آیا اتهام زنی بی اساس، با روح اصلاح طلبی سازگار است؟!

و باز گفته می شود که آقای روشناسی را آقای چمران معرفی کرده است. نفس حمایت یک چهره اصولگرا از یک مدیر موفق همکار او، نمی تواند جرم تلقی گردد مگر آنکه فرض بر این باشد که خدای ناخواسته، آقای روشناسی صرفا  به عنوان مهره و عامل تمام قد آقای چمران یا اصولگرایان، برای این مسوولیت برگزیده شده است که برای این مدعا، باید به دو سوال  پاسخ داده شود. اولا: سند این مدعا (که سخنگوی احزاب اصلاح طلب هم تلویحا آن را انکار کرده است) چیست؟ ثانیا: مگر نه این است که شمار زیادی از اصلاح طلبان و حامیان دولت تدبیر و امید از آقای روشناسی حمایت می کنند؟ چگونه است که آن دیده می شود و این نه؟! با این حجم گسترده حمایت از روشناسی در میان طیف اصلاحات و اعتدال، چگونه می توان وی را صرفا مستظهر به پشتوانه آقای چمران و بلکه نفوذی وی معرفی کرد؟!

سوال دیگر این است که مگر چند نفر از فرمانداران معرفی شده این دولت و بلکه دولت دوم آقای خاتمی، تا این حد که آقای منصور روشناسی از حمایت جریان ها و فعالین وجیه اصلاح طلب برخوردار است، برخوردار بوده اند؟ و باز، این ابهام که چرا این حمایت ها توسط دوستان رسانه ای، نادیده گرفته می شود؟

البته، بخش زیادی از حمایت های انجام شده از آقای روشناسی، با انگ "همشهری بودن و تعصب منطقه ای"، انکار شده است که اگر این نوع انگ و نگرش پذیرفته شود، در مقابل هم باید نتیجه منطقی گرفت که بسیاری از حملات و تخریب های ایشان، می تواند ناشی از شکل منفی همین تعصب باشد؛ یعنی چون روشناسی همشهری و ... نیست، پس مورد تخریب قرار می گیرد! ضمن آنکه با فرض مورد اشاره، بسیاری از حمایت های قبلی و تبلیغ ها و جهت گیری ها، به راستی که دچار ابهام گردیده و لازم می نماید که واکاوی شوند.

اما اینکه اصلاح طلبان اسلام آبادی از منصور روشناسی حمایت می کنند، اتفاقا مهمترین دلیل سلامت و مشی صحیح ایشان است. مگر نه اینکه فعالان اسلام ابادی بهتر از هرکسی او را می شناسند و می توانند نظر دهند؟ و مگر نه اینکه تمام زندگی و فعالیت ایشان برای اصلاح طلبان این شهر مکشوف است؟ پس چرا برخی همراهان اصلاح طلب مرکز استان، به شهادت همفکران خود در اسلام اباد غرب بی اعتنایی می نمایند و بلکه مورد تخطئه نیز قرار می دهند؟ آیا صاحب این قلم و دیگران، حق ندارند که بیندیشند که خدای ناخواسته، در مواضع اخیر، حب و بغض هایی غیرفکری دخیل شده است(که البته باتوجه به اطمینان از عموم عزیزان، خود گواهی می دهیم که عمده منتقدان اخیر آقای روشناسی، فقط می تواند ناشی از سوءتفاهم ایجاد شده برای آنان، دانسته شود و در صداقت این عزیزان، شکی وجود ندارد)

دو ماجرای یکسان و ابهام در مواضع برخی دوستان!

این روزها و در ماجرای انتصاب فرمانداران، همزمان با خبر انتصاب آقای منصور روشناسی، از برخی فشارها و رایزنی های صاحبان قدرت برای ابقای آقای حسین خدرویسی نیز مکرر شنیده می شود که مقایسه تیغ تیز برخی دوستان برعلیه روشناسی و سکوتشان درباب خدرویسی، به واقع ابهام زا است.

حسین خدرویسی کیست؟

حسین خدرویسی به روایت افراد مطلع، دوست نزدیک اسفندیار رحیم مشایی بوده تاجایی که گفته می شود او را با اسم کوچک صدا می زده است. آقای خدرویسی کسی است که در جریان برنامه ریزی و استقبال از سفر آقای احمدی نژاد به استان کرمانشاه، به جمع 3نفره ای راه می یابد که هماهنگ کننده این سفر به شمار آمده و دو نفر دیگر آن جمع، از بزرگان اصولگرای استان کرمانشاه هستند و در این میان، آقای خدرویسی به عنوان منتخب دولت و از بالا، به جمع ایشان اضافه می گردد.

آقای خدرویسی همان فرمانداری است که استاندار جدید استان، بنا داشت که وی را به عنوان اولین فرماندار معزول، کنار بگذارد لیکن فشارها رایزنی های عجیب و غریب، در آخرین لحظات از برکناری ایشان ممانعت می نماید.

حال با توجه به آنچه اشاره شد و با توجه به تواتر اخبار حمایت های خاص از آقای خدرویسی(که ظاهرا نتیجه هم داده و ایشان قرار است به عنوان فرماندار جوانرود منصوب گردند)، این سوال را باید مطرح نمود که چگونه است برخی دوستان، تا این حد درمقابل منصور روشناسی موضع گیری کرده و هر روز حداقل یک خبر علیه او می نویسند اما در مقابل ابقای آقای حسین خدرویسی، سکوت کرده و موضع گیری ندارند؟؟!

کلام آخر

اما در پایان، صاحب این قلم به جرأت اعلام می نماید که در ماجرای آقای روشناسی، مطلقا حب و بغض و تعصبات شخصی را دخیل ننموده و اگر عزیزان منتقد ایشان، بتوانند ما و دیگران را با دلیل و برهان قانع نمایند، اولین کسی خواهیم بود که درمقابل تصمیم استانداری کرمانشاه موضع گیری نموده و بلکه حاضریم برای ممانعت از انجام این انتصاب، تا وزارت کشور هم برویم.

نظرات   

 
+1 #19 کلهر 1395-06-08 11:35
خدرویسی استاندارکرمانشا ست در واقع پیشنهاده استانداریه ایلامو رد کرد چون در تمامیه استانهای غرب کشور نفوذ داره و چی توسرشه خدا عالمه
نقل قول
 
 
+1 #18 غفار 1395-06-02 11:27
خدا وکیل باید استاندار شه تمام استان الان زیره دستشه ولی کوچیک ترین غروری تو وجود این ادم نیست
نقل قول
 
 
+1 #17 سعید یاری 1395-04-25 10:39
خدرویسی چرا استاندار نمیشه؟مگه از این ادم قوی تر داریم تو مدیران کرمانشاه؟کرمانش اه باید از وجودش بی بهره نباشه
نقل قول
 
 
+1 #16 کوه بیستون 1395-02-29 17:21
خدا خیرش دهد هر کسی خدرویسی را برای امداد فرستاد چون گروهی در امداد بودن مدیریت گروه اندیشی رابطورکامل اجرا میکردند وهر مدیری میامد دور انحصاری میکشیدن ولی نتوانستند پیش مدیر دکتر خدرویسی قد علم کنند
نقل قول
 
 
-3 #15 ويسي 1393-02-09 08:53
بله موفقيت و رسيدن به پاوه را از روانسر شروع كرده مگر چيه؟غريبه تو هم فرماندار بشو و شروع كن. بسم ا.. فاصله روانسر تا پاوه زياد دور نيست خواستي اسپند دود كن چش نخوري!تازه ايشان هم وقتي رفتند احتمالا اسپند دود كردند كه چش ، چشه نبينه شايد هم اينقدر زياد دود كردند تا گيجله لولان راه انداختند تا چشاي خيلي بزرگ اونو نبينند و چش زخم بزنند خداي نخواسته! اصلا وه توچه وه هر كوره شروع كرديه. چش بخوري ايشالا بلا گرفته! نيه زانم چه وه پيت بوشم غريبه ي بي وجدان(...)
نقل قول
 
 
-1 #14 شهروند 1393-02-09 08:29
لطفا در خصوص قضيه روانسر كه غريبه به آن اشاره داشته روشنگري نمائيد.!!!
نقل قول
 
 
-4 #13 ويسي 1393-02-08 14:13
غريبه جون خدر جون چي رو از روانسر شروع كرده،ما- نه وه فهميم- واضح بگو جيگر!!!
نقل قول
 
 
-3 #12 ويسي 1393-02-08 09:59
چي رو از روانسر شروع كرده
نقل قول
 
 
-4 #11 ويسي 1393-02-08 09:59
راستي غريبه چي رو از روانسر شروع كرده !!! هر فره بو دار قصه كيدن اوقره بو داره چمان ته ديگ سزياس!!! اري اري شروع كرديه وه تو چه!!!
نقل قول
 
 
+1 #10 محمدی زاد 1393-02-04 21:50
جناب دکتر صفری سپاس از نقد زیبایتان من بیش از ده سال است مهندس روشناسی را میشناسم واز افکار اصلاح طلبانه ایشان اطلاع دارم و همواره ایشان را به بزرگی وانسانیت معروف است و اگر قرار است به کرمانشاه بیاید باید از این اتفاق مهم استقبال کرد.اقای خدرویسی نیز از انسانهای زحمتکش است که به مدیر بودن وافکار اصولگرای معروف است ولی حال که فضا برای مدیران اصلاح طلب باز شده است انصاف این است که که از این پتانسیل ها استفاده شود . متاسفانه نبود احزاب مقتدر در کشور همین مشکلات را پیش می اورد.به امید روزی که دمکراسی و مردم سالاری در کشور عزیزمان ایران بهتر نهادینه شود.
نقل قول
 
 
+4 #9 ایران عزیزم 1393-02-03 22:50
جناب اقای صفری سلام بنده هم با شما هم عقیده هستم در خیلی از مطالبی که در سایت خودمینویسید و واقعا جای خوشحالی دارد که با قدرت کار خود را ادامه میدهد ولی در خصوص اقای خدر ویسی در اشتباه هستید ایشان مدیر توانمدی هستند شاید تفکر ایشان اصولگرا باشد اما ایشان مدیر لایقی هستند اثرات ان را میتوانید در پاوه ببینید امید وارم همیشه با هم این را تکرار کنیم که ابروی مومن به اندازه کعبه محترم است همه ی اصولگرایان که بد نیستند مثلا اقای مطهری زمانی حرف از اقایان موسوی و کروبی حرف زدند که هیچ کدام از دوستان اصلاح طلب جرات ان را نداشتن کلمه ای حرف بزنند علی ای حال خداوند ما را به راه راست هدایت فرماید ممنون کاوه
نقل قول
 
 
0 #8 راستگو 1393-02-02 23:33
عرض شود خدر جان اطلاح طلب اومده میشه اصلاح طلب اصولگزا اومد شد اصوالگرا حزب بوق قدرت بگیره سریع می‍ره وسط محفل حزب بوق درمجموع گلیمش تو هیچ آبی نمونده همین
نقل قول
 
 
0 #7 گیلانغربی 1393-02-02 18:19
دست مریزاد جناب صفری
نقل قول
 
 
+3 #6 گیلانغربی 1393-02-02 18:18
در گیلانغرب زمانی که آقای خدر ویسی فرماندار بوده واقعا مردم دار و با تقوی و فعال بوده و جایگاه ایشان در مهاون استاندار می باشد ...
نقل قول
 
 
-1 #5 غریبه 1393-02-02 14:01
ماجرای افتضاح روانسر فرموش شدنی نیست
نقل قول
 
 
-1 #4 غریبه 1393-02-02 14:00
از روانسر شروع کرده """"""""""""""" """"""""
نقل قول
 
 
+5 #3 مهدی 1393-02-02 11:12
آقای خدرویسی توانمند وبا سابقه می باشد کارنامه ی موفقی دارد
نقل قول
 
 
+5 #2 فرهنگی 1393-02-02 00:40
باسلام اقای خدرویسی از کارکنان سابق شهرداری اسلام ابادغرب وفرمانداری بوده وپله های پیشرفت را از صفر شروع کرده خیلی هم انسان با ادب ومتینی است که چندین سال در اسلام ابادغرب خدمت نموده است درست نیست به خاطر دوست داشتن یک نفراز شخص دیگری انتقاد وتخریب کرد موفق باشید یا علی مدد
نقل قول
 
 
+1 #1 hadi 1393-02-01 20:15
ba salam khedamte dr safari
vaghan ziba bood
harfe delamo zadi ahsant
نقل قول
 

اضافه کردن نظر

گزارش

IMAGE
دکتر شاه حسینی: دولت همچنان پایبند به شعار اعتدال و عقلانیت است
معاون سیاسی و امنیتی استانداری کرمانشاه گفت: دولت یازدهم از همان ابتدا اعلام کرد...

IMAGE
زندگینامه سردار شهید منوچهر عباسی کتاب شد + عکس
به همت نویسنده کرمانشاهی، زندگی نامه سردار شهید "منوچهر عباسی" با نام "رهاتر از...

IMAGE
پشت پرده انتخاب علی لاریجانی به ریاست مجلس/ وقتی حامیان دولت، فراکسیون امید را تنها گذاشتند
* روایت حسن رسولی از کمیته های رایزنی اصلاح طلبان با حزب اعتدال و توسعه و...

IMAGE
کرمانشاه، شهر بی نظم/ شهری با مشکلات ترافیکی، اتوبوس های خالی و بوق های ممتد
کلانشهر کرمانشاه جدای از مشکلات متعدد شهری و اجتماعی و فرهنگی و غیره و از آنجمله...

IMAGE
مصاحبه با معاون کرمانشاهی قوه قضاییه؛ دچار ایدز حقوقی شده‌ایم
حجت الاسلام دکتر هادی صادقی اهل کرمانشاه و متولد ١٣٤١ معاون فرهنگی قوه قضاییه است...

مقاله

IMAGE
تدبير در تغيير، ضرورتي براي ادامه كار استاندار
به قلم فريبرز نجفي مهر؛ شهردار سابق شهرهای مختلف استان و کارشناس فعلی استانداری...

IMAGE
ضرورت حفظ و حمایت از مدیران حامی دولت/ به قلم فرزاد نسیمی پور
مخالفان در پی پیاده سازی پروژه " خان بی خنجر " سازی دولت هستند.در آستانه سالروز...

IMAGE
یادداشتی از منصور سرمست در باب چالش های استانی و ضرورت انصاف در انتقاد از استاندار
به قلم مهندس منصور سرمست از کارآفرینان شاخص و فعالان سیاسی استان کرمانشاه این...

IMAGE
نگاهی به تغییرات اخیر مدیریتی استان کرمانشاه و تلنگری به مدیران ارشد استانی
به قلم ایوب صفری رییس دوره ای شورای هماهنگی جبهه اصلاحات استان کرمانشاه دبیر...

IMAGE
نگاهی به ایلات و طوايف ساكن در استان كرمانشاه در طول تاریخ + تصاویر
به قلم ایوب صفری بررسی تاریخی باهدف بازشناسی تاریخ و پیشینه ایلات و طوايف و عشاير...

آمار بازدید کنندگان

آخرین نظرات ارسالی

 • کورد ایلام
  من یک ایوانیم و همشهری اقای منصوری ،الان دستش رو شده متاسفانه ،(...) اقای ...

  ادامه مطلب ..و

   
 • علي
  با سلام ، انتخابات رياست جمهوري نزديك است و مردم با نه گفتن به آقاي روحاني حرفاي ...

  ادامه مطلب ..و

   
 • علی اکبر
  مهشیدخانم تومسلمانی درددین داری اول ببین بابای کی دین اسلا م روآوردوبه ...

  ادامه مطلب ..و

   
 • حسن
  خاک بر سر آنان که خلف وعده کردند و به مسجدجامعی رای ندادند

  ادامه مطلب ..و

   
 • آیدا
  من کرد هستم و مطالبی که اینجا هست نه از بزرگترهای خاندانم شنیده و نه از جایی ...

  ادامه مطلب ..و

   
 • رضا
  صد درصد دروغه.دیدیم در اتصاب مدیرکل کتابخانه های عمومی کرمانشاه برای عقبه ...

  ادامه مطلب ..و

   
 • آرش ق
  جناب صفری سلام. حدود 10 سال پیش اخباری منتشر شد که پایه ها و پی یک مکان ...

  ادامه مطلب ..و

   
 • سعید
  با سلام من کاردانی سخت افزار کامپیوتر دارم و فرزند جانباز ۴۰درصد.دوتا سوالداشتم ...

  ادامه مطلب ..و

   
 • ایران
  زبان فارسی لغات از زبان لری گیلکی کردی دزدیده هروقت فارسها برای عکس از نزدیک ...

  ادامه مطلب ..و

   
 • حسن یوسفی
  هرجای دنیا اسم داعش که میاد.ازترس رنگ ازپوستشون میپره.اما تو ایران تو تهران ...

  ادامه مطلب ..و

   
 • کیومرث بتیانه
  بسمه تعالی خدایا به برکت قران کریم وبه عظمت پیامبران و معصومین به این فرمانده ...

  ادامه مطلب ..و

   
 • کلهر
  خدرویسی استاندارکرمانشا ست در واقع پیشنهاده استانداریه ایلامو رد کرد چون در ...

  ادامه مطلب ..و