آتش سوزی دهستان منصوری و مرز استان ایلام مهار گردید

در روزهای گذشته، آتش سوزی گسترده ای در روستاهای تابعه دهستان منصوری از بخش حمیل اسلام آباد غرب و مناطقی از بخش گواور واقع گردید که این آتش‌سوزی به سمت مناطق مرزی استان ایلام زبانه کشیده و بخش هایی از جنگل‌ها و عرصه‌های طبیعی حدفاصل ایلام و کرمانشاه و خصوصا به مناطق جنگلی شهرستان چرد اول سرایت کرده بود که گویا خاموش شده است.

«رضا احمدی» مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان ایلام در گفت‌وگو با ایسنا، اظهار کرد: شامگاه دو روز گذشته یک فقره آتش‌سوزی در جنگل‌ها و عرصه‌های طبیعی در مبین حوزه استحفاظی ایلام و کرمانشاه  به وقوع می‌پیوندد که به عرصه‌های طبیعی و جنگلی شهرستان چرداول استان ایلام سرایت می‌کند.

وی بابیان اینکه بعد از اطلاع از این موضوع بلافاصله اکیپ‌های یگان حفاظت برای مهار آتش وارد عمل شدند، افزود: مردم، نیروهای یگان حفاظت، دستگاه‌های امدادی و خدماتی و مسئولان پس از 12 ساعت جدال با آتش سرانجام موفق به مهار و خاموش کردن این آتش‌سوزی شدند.

احمدی خاطرنشان کرد: خسارت این آتش‌سوزی توسط کارشناسان منابع طبیعی در حال بررسی و برآورد است.

به گزارش ایسنا، این آتش‌سوزی در نزدیکی روستای «بان‌در» از توابع بخش «حمیل» شهرستان اسلام‌آباد غرب در استان کرمانشاه به وقوع می‌پیوندد که به عرصه‌های طبیعی روستای «زنجیره» از توابع شهرستان چرداول در استان ایلام سرایت می‌کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.