جزییات حادثه تروریستی منطقه ریجاب شهرستان دالاهو به نقل از شاهدان عینی و افراد مطلع+تصاویر

به دنبال وقوع حادثه تروریستی روز یکشنبه و سوءقصد به نماینده اسلام اباد، فرماندار دالاهو، مدیرکل شیلات و شماری از مسوولان استان کرمانشاه و شهرستان دالاهو، اخبار مختلفی در منابع خبری منتشر گردیده و مسوولان سیاسی، امنیتی، نظامی و قضایی نیز اطلاع رسانی هایی انجام داده اند که هرکدام دربرگیرنده بخشی از ماجرا بوده و جزییاتی از این حادثه نیز در عموم این گزارش ها مغفول مانده است که در ادامه، شرح جزییات این اقدام تروریستی به نقل از شاهدان عینی و حاضرین در محل حادثه و نیز منابه مطلع، اطلاع رسانی می گردد.

حادثه تروریستی ریجاب شهرستان دالاهو

به دنبال برنامه ریزی دکتر حشمت الله فلاحت پیشه نماینده اسلام آباد غرب و دالاهو در مجلس جهت حضور در شهرستان دالاهو و اعلام جزییات برنامه ایشان در پایگاه های اطلاع رسانی مربوطه، جلسه شورای برنامه ریزی شهرستان دالاهو در شهر کرند و باحضور نماینده مردم، شماری از مسوولان استان، فرماندار و مدیران محلی در صبح روز یکشنبه برگزار گردید و پس از ناهار، مسوولین مربوطه (برخلاف گزارش هایی که از بازگشت ایشان از ریجاب حکایت دارد) جهت بازدید از طرح پرورش ماهی و نیز دیدار دکتر فلاحت پیشه با مردم و به صورت کاروانی، به سمت ریجاب حرکت نمودند.

پس از خروج هیأت مسوولین از کرند به سمت ریجاب و در اوائل جاده ای که از گردنه پاتاق به سمت ریجاب امتداد می یابد و در منطقه ای کوهستانی، در حوالی ساعت 14 و 40 دقیقه، 4 نفر از عوامل تروریستی که به ظن قالب، از اعضای گروهک پژاک بوده و با برنامه ریزی قبلی(به استناد شواهد موجود و برخی گزارش ها از تردد مشکوک و حتی تعقیب این هیأت مسوولین)، اقدام به کمین تروریستی نموده و به محض ورود کاروان مسوولین به تیررس ایشان، ابتدا از بالای ارتفاع کوه مجاور جاده اقدام به تیراندازی به سمت خودروهای مسوولین نموده و قصد سقوط این خودروها به داخل دره سمت مقابل را دارند اما پس از ناکامی و با ورود ضارب دوم از محل کمین و از سمت جاده، مشخصا دو خودرو که متعلق به مسوولین حاضر بوده، به رگبار گلوله بسته می شود.

شاهدان عینی از خالی شدن چند خشاب گلوله توسط تروریست ها خبر می دهند و پس از اتمام تیراندازی، ضاربین بلافاصله خودرو پژویی که از قبل با آن تردد نموده و برای جلوگیری از هرگونه سرنخ، آتش زده و از طریق کوهستان متواری می شوند که این منطقه از قلمرو شهرستان دالاهو، در مناطقی دارای مسافتی نزدیکتر از مسیر عمومی تا مرز عراق هستند و البته امید می رود با حضور فوری مردم محلی جهت مساعدت مصدومان و نیز آماده باش نیروهای سپاه و امنیتی حاضر در منطقه و البته گشت زنی بالگردها در مسیر مرزی، از خروج عوامل تروریستی جلوگیری شده باشد که قطعا با مساعدت مردمی، این تروریست ها به زودی شناسایی و مجازات خواهند شد.

حادثه تروریستی ریجاب شهرستان دالاهو

شرح عکس: خوردوی متعلق به تروریست ها که پس از حادثه آتش زده شده است

ما در اثر تیراندازی و ترور صورت گرفته که گویا ابتدا به سمت خودرو نماینده و سپس متمرکز بر خودروی فرمانداری دالاهو بوده است، آقای غلامرضا کرمی رییس دفتر فرماندار دالاهو که درعین حال، دانشجوی ترم دوم رشته حسابداری پردیس کرند سما اسلام آباد غرب بودند، به شهادت می رسد.

مصدوم دیگر این حادثه، دکتر حجت الله نیک عزم معاون شبکه دامپزشکی استان بوده که در ادامه و درحین انتقال به بیمارستان، جان به جان آفرین تسلیم می کنند. وی پیشتر ریاست دامپزشکی دالاهو را برعهده داشته و از همشهریان اسلام آبادغربی بودند.

در میان مسوولین حاضر، بیشترین آسیب را آقای فرامرز اکبری فرماندار دالاهو دیده که مورد اصابت دو گلوله قرار گرفته اند و متأسفانه گلوه ای که به پهلو برخورد کرده و از شکم ایشان خارج شده، بیشترین صدمات را وارد نموده است. این فرماندار اصلاح طلب و موفق، برای درمان در ابتدا به بیمارستان اسلام اباد غرب اعزام گردیده و پس از انجام دو عمل جراحی و تثبیت نسبی موقعیت، همراه با دیگر مصدومان و با بالگرد امدادی، به بیمارستان امام رضا کرمانشاه اعزام شدند.

مصدوم دیگر این واقعه تروریستی، مهندس سید فرزاد افضلی از بزرگان مذهبی اهل حق و مدیرکل شیلات استان هستند که از ناحیه ساق و پنجه پا مورد اصابت گلوله قرار گرفته و در بیمارستان طالقانی کرمانشاه بستری هستند. حال عمومی ایشان خوشبختانه خوب بوده و حتی با رسانه ها و صدا و سیما نیز مصاحبه هایی داشته اند.

مصدوم سوم این ماجرا آقای جاسم بختیاری از همراهان نزدیک دکتر فلاحت پیشه هستند که گویا پس از اصابت گلوله به دست ایشان، ابتدا به بیمارستان سرپل ذهاب و سپس جهت تکمیل درمان و با بالگرد به بیمارستان طالقانی کرماناه اعزام شده و حال عمومی ایشان نیز خوب گزارش شده و ایشان نیز در مصاحبه های انجام شده، پس از حادثه، مشاهده می شوند.

اما مهمترین مسوول حاضر در این حادثه تروریستی که خوشبختانه آسیب جدی ندیدند، دکتر فلاحت پیشه نماینده مردم بوده که درحین خروج از ماشین و برای یاری رسانی به مصدومان، دست ایشان توسط شیشه زخمی شده اما جدی نبوده و بلافاصله با حضور در منزل پدری واقع در اسلام آباد غرب، با مردم حوزه انتخابیه و مسوولین عیادت کننده، دیدار نموده و با رسانه های مختلف و ازجمله شبکه خبر، به گفتگو نشستند و تلاش نمودند با مدیری شرایط، از گمانه زنی غلط و اختلاف قومی جلوگیری نمایند و به حق (همچنانکه آقای تجری نماینده محترم قصرشیرین و سرپل ذهاب نیز اشاره کرده بودند)، مردم را نسبت به ماهیت بیرونی و خرابکارانه این حادثه تروریستی، آگاه نمایند. حادثه ای که بی گمان، توسط عوامل خارج از کشور و ضد نظام طراحی گردیده و عواملی آموزش دیده در آن دست داشته اند.

اما در حادثه دیروز جاده ریجاب، شماری دیگر از مسوولین استانی و شهرستانی حضور داشته که خوشبختانه آسیب جدی ندیده و بعضا با توجه به تمرکز تروریست ها برروی خودروی نماینده، فرماندار و آسیدفرزاد افضلی، دچار آسیب نشده اند و از آنجمله می توان بهدکتر پرور مدیرکل دامپزشکی استان اشاره نمود.

به دنبال وقع اقدام تروریستی روز یکشنبه، مسوولین استانی و ازجمله مشاور عالی استاندار، معاونت سیاسی و معاونت هماهنگی امور اقتصادی استاندار با حضور در منطقه و دیار با دکتر فلاحت پیشه و عیادت از مسوولین، به مدیریت اوضاع اقدام نمودند.

درعین حال، بزرگان منطقه و ازجمله اسید نصرالدین حیدری بزرگ جامعه اهل احق، باصدور اطلاعیه هایی، این حادثه تروریستی را محکوم نمودند.

اما آنچه که از این واقعه، قلب و روح مردم منطقه را به درد آورد، شهادت دو کارمند خدمتگذار و جوان بوده که برای خدمت به مردم محروم منطقه حاضر بوده اند. یکی جوان شهید غلامرضا کرمی بوده که از انسان های بسیار دوست داشتنی این خطه و متعلق به خانواده ای شناخته شده است و دیگری دکتر نیک عزم که به گفته یکی از آشنایان و همسایگان منزل پدری، پسرش خردسالش که کلاس دوم ابتدایی است، پس از انتشار خبر این واقعه به اهالی محل مراجعه و قسم می داده که بگویند ایا اسم بابای او نیز در جمع شهدا اعلام شده یا اینکه پدرش زنده است؟ و الا لعنة الله علی القوم الظالمین

شرح عکس: خودرو اصلی که نماینده، فرماندار و مدیرکل شیلات در آن حضور داشته و مورد اصابت گلوله های متعدد قرار گرفته است


مدیریت اندیشه کرمانشاه مراتب همدردی خود را با مصدومان و آسیب دیدگان این واقعه اعلم نموده و برای دو شهید گرانقدر این ماجرای تروریستی، آرزوی علو درجات را دارد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.