اتفاق عجیب در مجلس ایران؛ به جای دکترای شهرسازی، یک پزشک عمومی رییس کمیسیون عمران شد

در انتخابات هیأت رییسه کمیسیون های مجلس شورای اسلامی، دیروز اتفاقاتی افتاد که در محافل مختلف از آن به عنوان حاکمیت روابط و تأثیر عوامل بیرونی یاد می شود.

کمیسیون عمران مجلس

انتخابات هیأت رییسه کمیسیون های 13گانه مجلس البته جای بحث و نقد بسیار دارد بخصوص آنکه اصولا بر سر چینش اعای کمیسیون های مختلف، اعتراضات و انتقاداتی مشخص وجود دارد و مثلا دکترای انرژی از کمیسیون انرژی بیرون نگه داشته شده تا چندین نفر فاقد هرگونه تخصص، عضو این کمیسیون شوند.

اما شاید جالبترین اتفاق انتخابات دیروز هیأت رییسه کمیسیون های مجلس، انتخاب یک پزشک عمومی به عنوان رییس کمیسیون عمران مجلس به جای دکتر شهریاری است که هم دکترای شهرسازی دارد و هم اینکه 10 سال معاون وزیر درحوزه های عمرانی بوده است. اتفاقی که با رآی نمایندگان منتخب مردم رخ داده است!

خبر چنین بود، دکتر سید کمال الدین شهریاری نماینده دشتی و تنگستان که رایزنی زیادی برای ریاست یا نایب رییسی کمیسیون عمران داشت، از راهیابی به هیات رییسه کمیسیون بازماند.

بر اساس رای گیری دیروز، رضایی کوچی نماینده جهرم رییس کمیسیون عمران مجلس شد و علی یارمحمدی نماینده زاهدان و هادی بهادری نماینده ارومیه نواب رییس شدند.

شایسته ذکر است؛ جناب آقای محمدرضا رضایی کوچی که امروز به ریاست کمیسیون عمران مجلس رسیده است یک پزشک عمومی است! درعوض، سید کمال الدین شهریاری که دارای مدرک دکتری شهرسازی است، ده سال سابقه معاونت وزرای اقتصاد و دارایی و راه، مسکن و شهرسازی را در کارنامه خود دارد و با رأی وکلای ملت! نفر دوم رای گیری ریاست کمیسیون عمران شده است.

لازم به ذکر است که صدیف بدری نماینده اردبیل، حسین آذری نماینده بابل و شادمهر کاظمی نماینده دهلران به ترتیب دبیران و سخنگوی کمیسیون عمران شدند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.