اشک های استاندار کرمانشاه برای بیکاران کرمانشاهی جاری شد/ رد آمارهای ایجاد اشتغال توسط استاندار

* رازانی: اگر امسال از بیکارترین استان به رتبه 20 نرسیم، مردود شده ایم

* کمتر شبی بوده بدون اشک ریختن برای جوانان بیکار استان، خواب به چشمانم بیاید

* اشتغال و سرمایه گذاری، اولویت های امسال استان کرمانشاه خواهند بود

دکتر اسدالله رازانی استاندار کرمانشاه در جلسه شورای اشتغال استان که دیروز(سه شنبه ۱۷فروردین) در سالن جلسات تدبیر استاندای کرمانشاه برگزار شد، پس از اینکه از رتبه نخست استان در بحث بیکاری گفته و از سرنوشت غم انگیزیک جوان کرمانشاهی که به خاطر بیکاری خود را حلق آویز کرده بود، یاد کرد، لحظاتی متاثر شده و اشک از چشمانش جاری شد.

اسدالله رازانی استاندار کرمانشاه

اسدالله رازانی در کارگروه تخصصی اشتغال استان که در استانداری کرمانشاه برگزار شد، با بیان اینکه استان کرمانشاه در آخرین سرشماری که در پاییز سال گذشته انجام گرفت با نرخ بیکاری 15.6 درصد بیکارترین استان کشور بوده است، گفت: این مسئله گویای وضعیت نامناسب این استان از حیث بیکاری است.

رازانی سپس با تاکید بر اینکه امسال اشتغال و توسعه سرمایه گذاری اولویت اول استان خواهد بود، حل معضل اشتغال در استان را نیازمند عزم جدی دانست و گفت: باید طوری برنامه ریزی کنیم که شاهد تغییرات اساسی در این وضعیت باشیم.

استاندار کرمانشاه  کسب نمره قبولی برای خود و مدیران استان را در گرو بهبود وضعیت بیکاری استان کرمانشاه دانست و گفت: باید با برنامه ریزی به سمتی حرکت کنیم که جایگاه استان در حوزه اشتغال در همه فصول سال به طور ثابت به جایگاه حداقل بیستم برسد، در غیر اینصورت کارنامه ما مردود است.

رازانی در ادامه تعداد بیمه شدگان اصلی استان کرمانشاه را 250 هزار نفر اعلام کرد و افزود: با توجه به اینکه در کشور 13 میلیون بیمه شده داریم و استان کرمانشاه 2.5 درصد جمعیت کشور را در اختیار دارد، باید آمار بیمه شدگان استان کرمانشاه حدود 350 هزار نفر بود که در این زمینه 100 هزار نفر با شرایط مناسب فاصله داریم.

وی با بیان اینکه بر اساس آمارهای موجود در سال گذشته در مجموع بین چهار تا پنج هزار نفر به تعداد بیمه شدگان استان اضافه شد، گفت: این عدد مطلوب نیست و با ادامه روند کنونی این فاصله‌ها در حال بیشتر شدن است.

رازانی سپس یکی از ضعف‌های استان در حوزه آمار بالای بیکاری را بی توجهی به اشتغال خرد عنوان و بر لزوم برنامه ریزی در راستای احداث کارگاه های کوچک و ایجاد اشتغال خرد تاکید کرد.

نهادینه کردن فرهنگ خرید داخلی، ایجاد اقبال نسبت به استفاده از پیمانکاران بومی، رونق ساخت و ساز در محور شهرها و… نکاتی بود که رازانی در راستای ایجاد اشتغال در استان بر آنها تاکید داشت.

در ادامه این نشست تعهد اشتغال استان کرمانشاه در سال گذشته در مجموع 40 هزار و 145 نفر اعلام شد که 32 هزار و 466 نفر آن معادل 81 درصد عملیاتی شده که استاندار کرمانشاه در برابر این آمار موضع گیری کرد و گفت: اگر این آمار درست بود، استان کرمانشاه رتبه اول بیکاری کشور را یدک نمی کشید.

وی با تاکید بر اینکه آمارهای سامانه رصد قابل اعتماد نیست، این آمارها را دلخوش کننده دانست و گفت: باید شاخص ها تغییر کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.