اعلام آمادگی کرمانشاه برای میزبانی مسابقات تیم ملی عراق در انتخابی جام جهانی

مدیركل ورزش و جوانان استان كرمانشاه، از آمادگی كامل كرمانشاه برای میزبانی مسابقات تیم ملی فوتبال عراق در دور نهایی رقابت های مقدماتی جام جهانی 2018 روسیه خبر داد.

كرمانشاه آماده میزبانی مسابقات تیم ملی فوتبال عراق
 مجتبی جوهری روز دوشنبه در دفتر خبرگزاری جمهوری اسلامی، به موضوع میزبانی كرمانشاه از مسابقات تیم ملی فوتبال عراق در دور نهایی رقابت های مقدماتی جام جهانی اختصاص داشت كه وی آمادگی استان برای كسب میزبانی دیدارهای این كشور را اعلام كرد.
 جوهری با بیان اینكه استان كرمانشاه از ظرفیت و زیرساخت های خوبی برای میزبانی رویدادهای مختلف ملی و بین المللی برخوردار است، گفت: طی روزهای آینده درخواست كتبی خود را به مسئولان فدراسیون فوتبال برای میزبانی دیدارهای تیم ملی فوتبال عراق ارائه خواهیم كرد. مدیركل ورزش و جوانان استان كرمانشاه یادآور شد: هم مرز بودن كرمانشاه و عراق و نزدیكی بعد مسافت، داشتن فرودگاه بین المللی، برخورداری از استادیوم 15 هزار نفری با استاندارهای لازم، آب و هوای مناسب در فصول مختلف سال و … از جمله مزیت هایی است كه استان كرمانشاه دارد و می تواند میزبانی دیدارهای تیم ملی فوتبال عراق را دارای توجیه كند.وی تصریح كرد: كسب میزبانی مسابقات تیم ملی عراق می تواند دستاوردهای اقتصادی خوبی برای استان نیز به همراه داشته باشد از جمله اینكه صنعت هوایی و هتل داری استان فعال تر شده و در بخش گردشگری خارجی نیز رشد خوبی داشته باشیم.

جوهری ادامه داد: برگزاری مسابقات تیم ملی فوتبال عراق در كرمانشاه كاروان این تیم را مجبور می كند كه چند روز زودتر برای برپایی اردو و تمرین به استان ما سفر كنند كه حاصل این سفر چند روزه اقامت، بازدید از مراكز گردشگری، خرید و … خواهد بود كه این مسائل در رشد اقتصادی و افزایش درآمد مردم بسیار تاثیرگذار است.

مدیركل ورزش و جوانان كرمانشاه با اشاره به اینكه عراقی های زیادی در ایران زندگی می كنند كه با میزبانی كرمانشاه آن ها برای تماشای مسابقات این تیم به استانمان سفر كرده و می تواند باعث رونق و درآمدزایی خوبی برای مردم نیز بشود، گفت: سال گذشته نیز قرار بود مسابقات تیم ملی عراق در زیرگروه مقدماتی جام جهانی را میزبانی كنیم اما به دلیل برخی اظهارنظرهای نسنجیده و نبود عزم رسانه ای برای این كار در نهایت میزبانی دیدارهای تیم ملی عراق را از دست دادیم.

تیم ملی فوتبال عراق در دور نهایی مسابقات مقدماتی جام جهانی 2018 روسیه در گروه دوم با تیم های ژاپن، امارات، استرالیا، عربستان و تایلند همگروه شده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.