خبرسازی خبرگزاری فارس علیه دولت با عکس فوتوشاپی معصومه ابتکار

خبرگزاری فارس که در جعل خبر و فتوشاپ خبری با اغراض سیاسی و خصوصا ضد دولت، ید بیضایی دارد، اخیرا و با انتشار تصویری از رئیس سازمان حفاظت محیط زیست و همراه کردن آن با تصویری دیگر که مربوط به دیدار ایشان با استاندار کرمانشاه برای حل موضوع ریزگردها می باشد، وی را متهم به نقاشی کشیدن در این جلسه رسمی و بی توجهی به موضوع مورد بحث در جلسه نشست مشترک ستاد مقابله با گرد و غبار و کمیته بحران استانداری کرمانشاه نمود. اتفاقی که حداقل شواهد در آن لحاظ نشده بود و حتی مورد اعتراض تند خود خانم دکتر ابتکار در صفحه شخصیش گردید.

این فتوشاپ درحالی بصورت گسترده منتشر و البته خیلی زود از روی صفحه خبرگزاریث فارس برچیده شد که طرح و رنگ لباس معصومه ابتکار در این دو عکس کاملا متفاوت است و اساسا مشخص نیست تصاویر مربوط به چه شرایط و چه تاریخی است. این گاف موجب شد کانال تلگرامی این خبرگزاری بدون توضیح آن پست را حذف کند.
این اقدام غیرحرفه ای که چیزی جز توهین به درک و فهم مخاطبان نمی تواند باشد، همچنین از راه اندازی هجمه سازمان دهی شده علیه سازمان محیط زیست نشان دارد.

معصومه ابتکار در واکنش به این رفتار در توییتر خود نوشت: ‘بسیار متاسفم برای کسانی که فریب دروغ و خبرسازی خبرگزاری فارس را هنوز می خورند، عکس با نقوش قرمز مربوط به زمان و مکان دیگری است، فتوشاپ و غیر حرفه ای است .’
در صفحه اینستاگرام ابتکار نیز به نقل از ادمین،آمده است: باز فارس حرف زد و شما ساده دلان باور کردید. لااقل عکس را با دقت ببینید.!
‘به آستین مانتو در دو عکس نگاه کنید که مطابقت ندارد. همینطور ساعت دستش. تصویر پایین مربوط به جلسه دیگریست و قطعا نقاشی هم دستکاری شده است…ساعت دست نیز متفاوت است.’

توئیت سرکار خانم ابتکار در همین باره را در ادامه می بینید:

http://cdn.yjc.ir/files/fa/news/1395/4/18/4803259_505.jpg

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.