شاه آبادی:حقوق های نجومی ؛ پروژه ای تخریبی که به سود دولت تمام شد

قای امیر شاه آبادی مدیر کل سیاسی و انتخابات استانداری کرمانشاه در گفتگو با ایرنا گفت: موضوع برخورد با حقوق های نجومی  به نفع دولت تمام شد.

مدیر کل سیاسی استانداری کرمانشاه :موضوع برخورد با حقوق های نجومی  به نفع دولت تمام شد

امیر شاه آبادی روز سه شنبه در مورد بیانیه رئیس جمهوری در خصوص حقوق های نامتعارف برخی از مدیران افزود: افکار عمومی امروز با توجه به منابع متعدد اخبار و اطلاعاتی که در اختیار دارد به خوبی می تواند مسایل را تحلیل کند و مقصر اصلی را تشخیص دهد.
وی اضافه کرد: به عنوان نمونه مردم متوجه شده اند که 30 دستگاه متولی مسایل فرهنگی در کشور است که برخی از این دستگاه ها بودجه بیشتری از فرهنگ و ارشاد اسلامی دارند.

وی بیان داشت: این موضوع در حقیقت پروژه ای به منظور تخریب دولت بود؛ اما آقای روحانی این موضوع را به عنوان یک نظر درست و بجا پذیرفتند و از این موضوع برای ساماندهی نظام پرداخت حقوق به نحوی درست استفاده می کنند.
شاه آبادی در ادامه گفت: باید بپذیریم کشور ما وسیع است و به تبع آن حوزه های کاری وسیعی نیز وجود دارد و برخی از این پرداخت های نجومی در شرکت هایی اتفاق افتاده که ماهیت صد درصد دولتی ندارند.
وی افزود: به عنوان نمونه صندوق توسعه ملی در دولت گذشته مصوب کرده که هیات مدیره خودش می تواند سقف پرداخت مدیرعامل و اعضای هیات مدیره را تعیین کند.
شاه آبادی ادامه داد: آقای روحانی نیز برخلاف گذشته که کابینه را خط قرمز خودشان اعلام کرده بودند؛ موضوع را از نزدیکان خود و از صندوق توسعه ملی شروع کرد و اضافه پرداخت ها را برگشت دادند.
وی تاکید کرد که موضوع اصلاح نظام پرداختی دستگاه های مختلف را باید صنفی دید و نه سیاسی چرا که اگر قضیه سیاسی بشود آن وقت برخی از دستگاه ها از پذیرش این موضوع طفره خواهند رفت.
مدیرکل دفتر سیاسی و انتخابات استانداری کرمانشاه در عین حال تاکید کرد که این موضوع به هیچ وجه عمومی و فراگیر نیست.
شاه آبادی گفت: فقط تعداد اندکی از مدیران شرکت های نیمه دولتی و دولتی دریافت های کلان داشته اند و این موضوع در مورد اکثر مدیران خدوم و زحمت کش دولت صدق نمی کند.
شاه آبادی بیان داشت که اصلاح نظام پرداخت و مقابله با حقوق های نجومی باید شامل تمام دستگاه های کشور اعم از دولتی، نظامی، شرکت های نیمه دولتی بشود.
شاه آبادی فرهنگ خدمت بی منت را یکی از بحث های انقلاب دانست و گفت: مدیران ما باید با اشتیاق خدمت کردن را بپذیرند و قرار نیست اگر خدمتی بکنیم حتما کیسه برای آن بدوزیم.
وی با بیان اینکه اگر تفاوتی در پرداخت هست این تفاوت باید واقعی باشد نه رویایی گفت: خون این مدیران که از خون مردم رنگین تر نیست کارمندان یک دستگاه باید بتوانند حداقل یک سوم حقوق مدیرشان را دریافت کنند چرا که اگر فاصله این رقم نجومی بشود ایجاد یاس و سرخوردگی می کند.
وی اصلاح نظام پرداخت حقوق را یکی از راه های مقابله با فساد اداری دانست و بیان کرد: در این مسیر همچنین مبارزه با رانت و کم فروشی را نیز نباید فراموش بکنیم.
به گفته وی، روزنامه ها و نشریات باید بتوانند در تمام سطوح مملکت سوال بپرسند و شفاف سازی بکنند اما باید منصفانه و مستند قلم شان بنویسد.
شاه آبادی افزود: در جامعه ای که خبرنگار قوی و نشریات خوب و منتقد وجود دارد قطعا مدیران نمی توانند هر کاری که دلشان خواست بکنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.