لیست تغییرات قطعی کابینه مشخص شد/ دو وزیر، یک معاون رییس جمهور و معاونت سیاسی وزیر کشور تغییر میکنند

خداحافظی قریب الوقوع گودرزی و نعمت زاده از کابینه روحانی؟ / جایگزینان چه کسانی هستند؟/ پیشنهاد به مجید انصاری برای انتقال به معاونت حقوقی/ معاونت سیاسی وزارت کشور تغییر میکند.

تغییرات کابینه که از مدتها قبل اعلام و همگان منتظر تحقق آن در طول هفته گذشته بودند، ظاهراً به دلیل جنجال های اخیر و حملات سنگین به دولت به تعویق افتاده و به نظر می آید پس از شب قدر، اعضای جدید کابینه رسما مشخص می شوند. آنچه مسلم است، چهار تغییر مهم و قطعی در ترکیب دولت و وزارتخانه ها روی خواهد داد.

تغییرات کابینه
این روزها شایعات متعددی در مورد تغییر در کابینه به گوشمی رسد، اما بنابر اخبار رسیده به «انتخاب»، در لیست تغییرات فوری، اسامی وزرای صنعت و ورزش مشاهده ی شود.
به گفته ی منابع آگاه در گفتگو با «انتخاب»، علی اصغر مونسان بزودی جایگزین محمود گودرزی در وزارت ورزش و محمود اسلامیان جایگزین محمدرضا نعمت زاده در وزارت صنعت می شود.

ضمن آنکه پیشتر از تغییر ربیعی؛ وزیر کار و علی اصغر فانی؛وزیر آموزش و پرورش نیز نام برد می شد که براساس گزارش سایت انتخاب، نام ایشان در لیست تغییرات فوری دولت نیست!

مونسان که از چهره ای نزدیک به روحانی است، فارغ التحصیل دانشگاه صنعتی شریف است و در پست هایی نظیر ریاست منطقه آزاد کیش، معاون اجرایی شرکت مانا (سازمان گسترش و نوسازی صنایع ایران)، عضویت هیات مدیره و معاون اجرایی شرکت دی ( بنیاد مستضعفان)، مسئولیت های اجرایی در فاز اول منطقه پارس جنوبی ( پالایشگاه پارس جنوبی) و منطقه ویژه اقتصادی انرژی پارس حضور داشته است.
اسلامیان که از نزدیکان و دوست نزدیک اسحاق جهانگیری به شمار می آید و با حمایت معاون اول در دولت فعلی حضور دارد، هم اکنون ریاست صندوق بازنشستگی را عهده دار است.

خداحافظی گودرزی و نعمت زاده با کابینه روحانی / جایگزینان: مونسان و اسلامیان

پیشنهاد جا به جایی به مجید انصاری برای انتقال به معاونت حقوقی
از سوی دیگر، منابع مطلع به «انتخاب» گفته اند که دولت به مجید انصاری پیشنهاد داده که از معاونت پارلمانی به معاونت حقوقی رئیس جمهور منتقل شود.
انصاری نیز 3 نفر را به عنوان جایگزین به رئیس جمهور معرفی کرده است، اما به نظر می رسد هنوز جدیتی برای این جا به جایی وجود ندارد.
تغییر معاونت سیاسی وزارت کشور
منابع مطلع همچنین از تغییر احتمالی محمدحسین مقیمی معاونت سیاسی وزارت کشور خبر داده اند.
گفته می شد، مهمترین گزینه برای معاونت سیاسی وزارت کشور، «احمدی» معاون فعلی شریعتمداری (معاون اجرایی رئیس جمهور) باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.