هزینه یک و نیم میلیون تومانی اسکان نمایندگان در هتل پنج ستاره تهران/ عدم پاسخ مناسب وکلا به خواست موکلان و فرمایشات اخیر رهبری

در روزهایی که بحث فیش های حقوقی غیرمتعارف و چندصدمیلونی به عنوان یکی دیگر از مواریث شوم دولت مهرورز بر سر زبان ها بوده و ریاست جمهور و معاون اول ایشان بنای مقابله با این پدیده شوم در دولت تدبیر و امید را گذاشته اند، نمایندگان تازه نفس مجلس که قاعدتا می باید مبرا از برخی اتهام های مالی و صرف بودجه های گزاف و دهها میلیونی بیت المال باشند، موجد خبری شده اند که به واقع تعجب برانگیز بوده و در تضاد اکید با خواست رأی دهندگان به ایشان و فرمایشات اخیر رهبری معظم درخصوص خودنظارتی و رعایت کردن نمایندگان، قرار می گیرد.

براساس خبر اعلام شده توسط یکی از نمایندگان، شماری از نمایندگان جدید از بدو استقرار مجلس دهم و به بهانه عدم اسکان از سوی مجلس به هتل های مجلل و 5 ستاره استقلال تهران و … کوچ کرده و برای هر شب بیش از ۱.۵ میلیون تومان ناقابل را بعنوان هزینه اسکان از بیت المال پرداخت می کنند. به بیان دیگر، برای این نمایندگان و در طول کمتر از یکماه از استقرار ایشان در مجلس، قریب به 40میلیون تومان فقط هزینه اسکان شده است!

هتل استقلال

تصویری از هتل استقلال تهران

مردمی که در انتخابات شرکت کردند انتظار داشتند تا نماینده های آنها متمایز از نمایندگان مجلس نهم باشند و بیشتر به فکر حل مشکلات معیشتی موکلان خود باشنند، اکنون با شروع مجلس به نظر می رسد که بسیاری از این آرزوها تبدیل به سراب شده است و با اینکه نماینده ها در زبان، قول رفع تبعیض می دهند خود به خیل جمعیت پول دارها و پرد درآمد ها پیوسته اند.

درحالی که برخی از نمایندگان در مجلس به فکر ارئه طرح یک فوریتی برای تعیین سقف دریافتی هستند، شنیده ها نشان می دهد که مجلس شوای اسلامی برخی از نمایندگان تازه وارد را به همراه خانواده آنها در بعضی ازهتل های مجلل تهران با هزینه ای حدود شبی یک و نیم میلیون تومان اقامت داده است.

یکی از نمایندگان مجلس مجلس شورای اسلامی در گفت و گو با تابناک در خصوص این موضوع اظهار داشت: هنوز تکلیف اسکان نمایندگان تازه وارد به مجلس را مشخص نکرده است، به همین منظور نمایندگان در برخی از هتل های پنج ستاره از جمله هتل استقلال اسکان داده شده اند. به گفته این نماینده هزینه هر شب اقامت برای این افراد به همراه خانواده بیش از یک و نیم میلون تومان هزینه روی دست مجلس می گذارد.

در شرایطى که مردم در شرایط سخت اقتصادى بسر میبرند و کمتر از ده روز از فرمایش رهبرى در باب خود نظارتى و رعایت نمایندگان مجلس نگذشته است، هزینه هاى اقامت نمایندگان در هتل استقلال تهران و سایر هتل هاى مجلل شبى بیش از یک و نیم میلیون تومان به بیت المال تحمیل کردن پاسخ مناسبى به فرمایشات رهبری و شرایط اقتصادى کشور و مردم نبود.

به نظر می رسد نماینده اى که از هم اکنون از صرفه جویى و منش مردمى فاصله میگیرد برگشت وى از این حالت، کار راحتى نخواهد بود. از سوی دیگر این اقدام مجلس بر اساس برنامه های اقتصاد مقاومتی مغایر با شرایط موجود کشور است و هزینه ای که برای این کار در نظر گرفته شده است به هیچ عنوان امکان بازگشت به بیت المال را ندارد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.